YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 ton bomba yüklü araç böyle yakalandı...
Muş’ta içerisinde bir ton patlayıcının olduğu bombalı araç ve aracı takip eden iki teröristin güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.
1 ton bomba yüklü araç böyle yakalandı...
14 Haziran 2016 / 23:30 Güncelleme: 14 Haziran 2016 / 23:31

İstasyon Caddesi’nde valilik binasına 200 metre uzaklıktaki bir ara sokakta park halinde bulunan bomba yüklü araç ve aracı takip eden iki terörist güvenlik kameralarına yansıdı.

Muş Valiliği’nden temin edilen görüntülerde ilk etapta bomba yüklü araç sürücüsü, tartıştığı bir diğer araç sürücüsünü polis sanarak olay yerinden kaçtığı ve bölgede bulunan vatandaşların anında polise haber vermeleri yer alıyor. Ardından bombalı aracı takip eden iki terörist ise şehir merkezinde bir markette alışveriş yaparken görüntülendi. Teröristlerin rahat hareketleri ise dikkatlerden kaçmadı.

Olay ile ilgili Muş Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Muş İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce 7 Haziran 2016 tarihinde ilimiz merkez Sunay Mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilen araç incelemeye alınmış, incelemede aracın kapalı kasa kısmında kartonların bulunduğu ve kartonların arkasına gizlenmiş bidonların olduğu görülmüştür.

Emniyet birimlerince gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından detaylı inceleme amacıyla olay yerine bomba imha uzmanları intikal ettirilmiş ve uzman ekip tarafından yapılan çalışma sonucunda yaklaşık bir ton ağırlığında 5 adet birbirine bağlanmış bidon, 2 adet büyük mutfak tüpü bomba düzeneği tespit edilmiştir.

Düzenek uzman ekiplerce olay yerinde etkisiz hale getirilmiş ve araç kontrollü bir şekilde güvenli bölgeye çekilerek, uzman ekip eşliğinde imha edilmiştir. İlimiz genelinde terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler