YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 milyon liralık uyuşturucu operasyonu
1 milyon liralık uyuşturucu operasyonu
11 Mart 2015 10:17
Jandarma ekiplerinin Alibeyköy’de düzenlediği operasyonda, satranç takımlarının içine gizlenmiş piyasa değeri 1 milyon Euro olan 77 kilo eroin ele geçirildi. Operasyon anı jandarma kamerasıyla görüntülendi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yurtdışından illegal yollarla Hakkari üzerinden Türkiye’ye sokulan eroinin İstanbul’a getirilip Eyüp ve Kâğıthane’deki iki evde satış için hazırlanacağı bilgisine ulaştı.

Jandarma ekiplerinin bir aylık fiziki takip ve araştırmada 10 Mart 2015 gecesi eroinin gizlenip muhafaza edildiği adresten alınarak araçla başka bir yere sevk edileceği tespit edildi. Dün sabah saat 06.00 sıralarında Eyüp Alibeyköy’de bulunan kiralık eve operasyon düzenlendi. Narkotik köpeği ‘Avcı’nın da katıldığı operasyonda preslenerek ambalajlanmış ve satranç takımlarının içerisine gizlenmiş satışa hazır vaziyette 76 kilo 886 gram eroin ele geçirildi. Uyuşturucunun piyasa değerinin 1 milyon Euro olduğu belirtilirken, Y.Ö, H.A ve Azeri uyruklu R.’nin yakalanması için çalışmalara devam edildiği belirtildi.

Öte yandan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin son bir yıl içinde yaptığı operasyonlarda toplamda 197 kilo eroin ele geçirildiği belirtildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler