YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 ceset daha bulundu
1 ceset daha bulundu
27 Nisan 2010 17:33
Dün 4 kişinin cesedinin bulunmasının ardından bugün de bir kişinin cesedine ulaşıldı

Edirne'nin Enez Kaymakamı Fatih Baysal, Meriç Nehri'nde, kaçakları taşıyan teknenin batması sonucu kayıp olan 10 kaçaktan 4'ünün cesedinin dün bulunmasının ardından bugün 1 kişinin cesedine ulaşıldığını belirtti.

Baysal, 18 Nisanda, Yunanistan'a geçmek isteyen kaçakları taşıyan teknenin, Meriç Nehri'nin Enez ilçesi eski mezbaha kesiminde battığını, teknede bulunan kılavuz Mehmet Elmas ile 7 Filistin uyruklu kaçağın yüzerek kıyıya çıktıklarını söyledi.

Daha sonra  sınır devriyelerince yakalanan kaçakların teknede 17 kişi olduklarını söylemeleri üzerine, 72 saat süren aramaya rağmen kayıp olan kaçakların bulunamadığını anımsatan Baysal, dün kayıp olanlardan 4'ünün cesedine ulaşılmasının ardından bugün de 1 kişinin cesedine daha ulaşıldığını belirtti.

Baysal, halen 5 kişinin kayıp olduğunu sözlerine ekledi.


OLAY


18 Nisanda Yunanistan'a geçmek isteyen kaçakları taşıyan tekne Meriç Nehri'nde batmış, teknede bulunan Mehmet Elmas ile 7 Filistin uyruklu yüzerek kıyıya çıkmıştı. Yakalanan bu kişiler, teknede 17 kaçağın bulunduğunu bildirmesi üzerine Enez Kaymakamlığı, Meriç Nehri'nde 72 saat arama kurtarma çalışması yapmış, herhangi bir cesede rastlanmaması nedeniyle çalışmayı sonlandırmıştı. Elmas, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler