YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Züğürt Ağa' filmi gerçek oldu
Beyoğlu’nda sinema oyuncusu Şener Şen'in 'Züğürt Ağa' filminde, camide abdest alırken soyulması sahnesi gerçek oldu.
'Züğürt Ağa' filmi gerçek oldu
19 Aralık 2012 / 08:27 Güncelleme: 19 Aralık 2012 / 09:06

Abdest almak için gelen yaşlı adamın şadırvana astığı paltosunun cebindeki 300 TL parasını ve cüzdanını çalan hırsız kayıplara karıştı. Hırsızlık anı ise güvenlik kamerasına takıldı. 

Beyoğlu’nda bir caminin şadırvanında yaşanan hırsızlık olayı, 'Züğürt Ağa' filminde sinema oyuncusu Şener Şen'in camide abdest alırken başına gelen hırsızlık olayını anımsattı.

Abdest almak için paltosunu şadırvanın askılığına asan yaşlı adam tuvalete gidip geldiğinde bir anda cüzdanı aklına geldi. Cüzdanını üzerinde bulamayan yaşlı adam paltosunun ceplerine baktı. Cüzdanın bulamayınca abdest alan başka bir kişiye sordu. Bir şahsın paltosunu asar gibi yaptığını ve onun almış olabileceğini söyleyince yaşlı adam apar topar dışarı çıkarak şahsı aradı. 300 TL çalınan yaşlı adam geri dönerek durumu cami imamına ardından da polise bildirdi.

Yaşanan bu hırsızlık anı ise caminin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde yaşlı adamın cüzdanı çalan şahıs şadırvana giriyor ve çevreyi kontrol ediyor. Daha sonra şadırvana oturarak abdest alır gibi yapıyor. Yaşlı adam içeri girip paltosunu asmak istediğinde oturduğu yerden kalkıp başka yere geçiyor. Yaşlı adam paltosunu asıp tuvalete gidince fırsattan istifade ederek soğukkanlı bir şekilde kendi ceketini askılığa asar gibi yaparak yaşlı adamın paltosunun ceplerini karıştırıyor. Yan ceplerde aradığını bulamayan şahıs paltonun iç cebinde bulduğu cüzdanı alarak şadırvandan uzaklaşıyor. Daha sonra şadırvana gelen yaşlı adam ise gelir gelmez cüzdanın üzerinde olmadığını fark ederek paltosunun cebine bakıyor. Cüzdanın bulamayınca içeride bulunan başka bir kişiye soruyor. Bir şahsın paltosunu asar gibi yaptığını ve onun alabileceği cevabını alınca şahsı yakalamak üzere dışarı çıkıyor. Öte yandan görüntüleri izleyen cami görevlileri aynı şahsın farklı yöntemlerle yine cami cemaatinden hırsızlık yaptığını belirleyerek durumu polise bildirdi.

İHA

 

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler