YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zigana Dağı'na yarıyıl tatilinde yoğun ilgi!
Zigana Dağı'na yarıyıl tatilinde yoğun ilgi!
04 Şubat 2018 13:43
Türkiye'nin ilk kış sporları merkezlerinden 2 bin 50 rakımlı Zigana Kış Sporları ve Turizm Merkezi, yarıyıl tatilinde yöre halkının gözdesi oldu.

Türkiye'nin ilk kayak merkezlerinden 2 bin 50 rakımdaki Zigana Kış Sporları ve Turizm Merkezi, yarıyıl tatilinde 10 bin ziyaretçi ağırladı.

Gümüşhane'nin Torul ilçesi sınırlarında bulunan ve Doğu Karadeniz'in önemli kış turizmi destinasyonlarının başında gelen kayak merkezi, Trabzon, Giresun, Bayburt gibi bölge illerindeki doğaseverlerin de ilgisini çekiyor.

Kar kalınlığının 80 santimetreye ulaştığı merkezde, ziyaretçiler, kayak ve kızak kiralamanın yanı sıra yöresel yemeklerin sunulduğu restorandan da yararlanma imkanı buluyor.

"BÖLGEMİZDEN İNSANLAR BURAYA AKIN EDİYOR"

Sömestir tatilinin tatilin son gününde çocuklarıyla merkeze gelen vatandaşlar, kızaklarla kayarak eğlenceli anlar yaşadı.

Zigana Dağı Gümüşkayak Tesisleri İşletmecisi Murat Eroğlu, bu yıl kar yağışının azlığı nedeniyle sezonu geç açtıklarını söyledi.

Zigana Dağı'nda kar kalınlığının bugün itibariyle 80 santimetreye ulaştığını belirten Eroğlu, kayak merkezinde kızak ve kayak için uygun ortama ulaşıldığını vurguladı.

Eroğlu, yarıyıl tatilini fırsat bilen doğaseverlerin çocuklarıyla kayak merkezine ilgi gösterdiğine dikkati çekerek, "Bölgemizden insanlar buraya akın ediyor. Hem çocuklar kızaklarla eğleniyor hem de kayakçılar kayağın keyfini çıkarıyor. Yarıyıl tatili boyunca 10 bin ziyaretçiyi ağırladık." dedi.

Eroğlu, doğa tutkunlarını eşsiz doğasıyla da bilinen Zigana Dağı'na davet etti.

vjh.jpg

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler