YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeynep şimdi daha iyi
AK Parti Heyeti, Hakkari'deki hain saldırıda yaralanan MinikZeynep'i ziyaret etti. Saldırıda annesini kaybeden Zeynep'in sağlık durumu iyiye gidiyor
Zeynep şimdi daha iyi
18 Eylül 2010 / 18:55 Güncelleme: 18 Eylül 2010 / 18:55

Hakkari'de 9 kişinin ölümü, 4 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan mayın patlaması olayında yaralanarak Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal tıp Merkezi'ne getirilen 15 aylık Zeynep Kurt adlı bebek, AK Parti heyetinde ziyaret edildi. 
 

AK Parti Malatya Milletvekili İhsan Koca, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti Malatya İl Başkanı Mustafa Şahin'inde bulunduğu AK Parti heyeti, Turgut Özal Tıp Merkezi'ne giderek burada halen yoğun bakımda tutulan Zeynep Kurt bebeği ziyaret edip, amcası Yalçın kurt ile görüştüler. 
 

Amca Yalçın Kurt, olayda yengesini kaybettiğini, yaralanan yeğenlerinden birisinin Malatya'da diğerinin ise Hakkari'de tedavi altında olduğunu ve Malatya'da yanlız bırakılmadıklarını belirten Yalçın kurt, yengesinin köye başsağlığı için gittiğini ve olay esnasında ise köyden dönmekte olduğunu belirtti. 

Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Gerçekten nur topu gibi 1.5 yaşında pırıl pırıl bir bebek. Terörün gerçekten ne kadar acımasız, ne kadar acı bir olay olduğunu bu çocuğa baktığımız zaman zaten anlıyoruz. Aileye yardımcı olacağımız bir konu olup olmadığını sorduk. Aile bize her türlü yardımın kendilerine yapıldığını ifade ettiler" dedi. 
 

AK Parti Malatya Milletvekili İhsan Koca'da, "İnsanlıkla alakalarının olmadığını ifade etmek istiyorum. Kendi insanını, kendi çoluk çocuğunu, kendi bebeğini öldürebilecek şekle gelmiş insanlardan, ne kendi insanlarına da nede bu ülkeye, bu millete bir fayda gelir. Bunu özellikle belirtmek lazım. Ama inşallah bunlar son çırpınışları. Bunun önü de alınacaktır. Oradaki insanlarımızın da artık bunun sonunun olmayacağını göreceklerdir" şeklinde konuştu.  İHA
 

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler