YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeynep bebek babaevinde
Hakkari'de meydana gelen mayınlı saldırıda yaralanan ve Malatya'da tedavi altında tutulan Zeynep bebek Hakkari'ye kendi evine kavuştu
Zeynep bebek babaevinde
16 Ekim 2010 / 16:35 Güncelleme: 16 Ekim 2010 / 16:36

Hakkari'de meydana gelen mayınlı saldırıda yaralanan ve Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'ne kaldırılan minik Zeynep, yaklaşık bir ay sonra taburcu edildi. Dün akşam amcası Yalçın Kurt tarafından özel bir araçla baba evine getirilen minik Zeynep, babası Hamit Kurt ve yakın akrabaları tarafından karşılandı. Sağlık durumunun oldukça iyi olduğu görülen minik Zeynep'in çevresine gülücükler dağıtması dikkat çekti. Ablası Sudenaz da kardeşinin yanından hiç ayrılmadı.
       

Köy minibüsüne mayınlı saldırıda 9 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Zeynep'in dedesi Cahit Erol, olayın bir an önce açıklığa kavuşturulmasını beklediklerini söyledi. Torununa kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade eden dede Cahit Erol, Zeynep'i bağışladığı için Allaha şükrettiklerini söyledi. "Ateş düştüğü yeri yakar" diyen Erol, "Benim ciğerim yanıyor, devletten tek isteğim, ailemi katleden katilleri ortaya çıkarması." diye konuştu.
       

Zeynep'in babası Hamit Kurt da kızına kavuştuğu için buruk mutlu olduğunu ifade etti. Hamit Kurt, devletin bir an önce  bu olayı yapan kişileri bulmasını istedi.
       

Hakkari''nin Durankaya Beldesi ile Geçitli köyü arasında bulunan yolda 16 Eylül 2010 günü Aydın Erol yönetimindeki minibüsün altında tuzaklanan mayının patlaması sonucu 9 kişi hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı. Minibüste bulunan minik Zeynep ile ablası Sudenaz patlamadan yaralı olarak kurtulmuştu. CHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler