YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zehir tacirlerine şafak baskını
Zehir tacirlerine şafak baskını
09 Şubat 2010 14:18
Polisin düzenlediği operasyonda 22 kişi gözaltına aldı

Konya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin, 5 ilde uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonda 22 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgilere göre, KOM dedektifleri 6 aydır takip ettikleri uyuşturucu şebekesine şafak baskını yaptı. Liderliğini Sinan K. (32)'nın yaptığı şebekenin, Adana, Mersin ve Konya illerinde kullanıcılara uyuşturucu temin ettikleri belirlendi. Konya'nın merkez Karatay ilçesine bağlı Yenimahalle'de sabahın ilk ışıklarıyla birlikte harekete geçen KOM ekiplerine Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler de destek verdi. Ev, kümes, çöp konteynırları ve arazilerde uyuşturucu arayan polis, özel eğitimli köpekleri de aramada kullandı. Kırklareli, Uşak, Konya, Adana ve Mersin illerinde eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyona narkotik köpeği Irmak da katıldı. Polis baskınlarda Mersin'de 3, Uşak'da 2, Adana'da 2, Kırklareli'nde 1 ve Konya'da 14 kişiyi gözaltına aldı. Yapılan baskınlarda ayrıca esrar ve eroin de ele geçirildi. Suç örgütünün 5 üyesinin de cezaevinde olduğu öğrenilirken operasyon sürüyor.

Operasyonda ilginç ayrıntılara da ulaşıldı. Polisin baskın yaptığı uyuşturucu şebekesinin geçtiğimiz Aralık ayında maddi durumu yerinde olmadığını belirledikleri bir kişiye para karşılılığı uyuşturucu taşıtan ekip olduğunu belirledi. Aralık ayında yapılan baskında kuryelik yapan Ali K., Yılmaz M. ve Uğur B. ile 250 TL ödemeleri karşılığında içerisinde 8 kilo esrar bulunan valizi Adana'dan Konya'ya taşımak için anlaştığı tespit edilmişti. Polis, operasyonu genişlettiğinde uyuşturucu şebekesinin kurye Ali K'nin uyuşturucu dolu valizi adrese teslim etmeme ihtimaline karşı kız kardeşi Ayşe K.'yi (18) rehin aldığını ortaya çıkarmıştı. Şebeke üyeleri Yılmaz M. ve Uğur B. ile uyuşturucu taşıyan Ali K. ile kız kardeşi Ayşe K. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Tutuklananlardan yola çıkan ekipler, şahısların bağlı oldukları şebekeyi de çökertti.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler