YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zanlılar suçüstü yakalandı
Ankara'nın göbeğinde bıçaklanma anı kameralara saniye saniye yansıdı. Ankara polisi, MOBESE kamerları sayesinde zanlıları kısa sürede yakaladı.
Zanlılar suçüstü yakalandı
07 Aralık 2011 / 13:13 Güncelleme: 07 Aralık 2011 / 13:14

Başkentte Kent Güvenlik Yönetim Sistemi, suçlulara göz açtırmıyor. Başkent sokaklarını 24 saat gözleyen MOBESE kameraları suçluların yakalanmasında polisin en büyük yardımcısı durumuna geldi.

Başkentin eğlence merkezlerinden Sakarya Caddesi'nde bir kişinin bıçaklanmasının ardından emniyet haber merkezi MOBESE kameraları yardımıyla suçluları kısa sürede yakalandı. Şüphelilerin yakalanması süreci MOBESE kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
Kızılay'da akşam saatlerinde yaşanan bir olayda Sakarya Caddesi'nde başlayan kavgada bir grup genç, Atatürk Bulvarı girişinde bir kişiyi önce dövdü, sonra ise bıçakladı. Bu sırada yaşanan kavga üzerine Ankara Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi tarafından polis ekipleri telsizle yönlendirdi. Kızılay'ın değişik noktalarına konuşlandırılan MOBESE kameraları kavgayı başlangıcından itibaren takip etti.

ÖNCE DÖVDÜLER SONRA BIÇAKLADILAR

Şüpheliler bıçaklama olayının ardından Sakarya Caddesi'nde park halindeki araçlarının yanına giderken, ayağından yaralı olduğu görülen kişiye çevreden olayı gören vatandaşlar ilk müdahaleyi yaptı. Kendi aralarında da tartışdıkları görülen şüpheliler, haber merkezinin yönlendirmesin ardından kısa sürede olay yerine gelen polis ekiplerinin müdahalesiyle gözaltına aldı. Bu sırada 4 şüpheliden biri kalabalıktan faydalanarak kaçmayı başardı. Şüphelinin Sakarya Caddesi'nde bir bara girdiği tespit edildi. Şüphelilerin otomobilinde yapılan aramada aracın içine gizlenmiş durumdaki iki ruhsatsız tabanca bulundu. Öte yandan haber merkezinin ihbarı üzerine olay yerine gelen Hızır Acil görevlileri yaralıya müdahale ederek hastaneye sevk etti.

MOBESEDEN KAÇAMADI

MOBESE kameralarından bölgeyi taramaya devam eden görevli polisler gecenin ilerleyen saatlerinde olaya karışan eşkale benzer bir kişinin bardan bir arkadaşıyla birlikte çıktığını belirleyerek, bölgede görevli ekiplere bildirdi. Haber merkezin verdiği talimat üzerine bölgedeki en yakın ekip sevk edilerek şüpheli kıskıvrak yakalandı. Şüphelinin olaya karışan kişi olduğu tespit edildi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler