YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüz lekelerinden hastalık teşhisi
Yüz lekelerinden hastalık teşhisi
21 Nisan 2012 14:02
Dr. Schussler terapisti Dichtl: ''Yüzdeki lekeler, gölgelenmeler gibi işaretlerden ya da kırışıklıklardan, vücuttaki bir takım maddelerin eksik olduğu sonucuna varabiliyoruz''

Avrupa'nın önde gelen doğal tıp uzmanı, homeopat ve Dr. Schussler terapisti Karoline Dichtl, yüzdeki lekeler, gölgelenmeler gibi işaretlerden ya da kırışıklıklardan, vücuttaki birtakım maddelerin eksik olduğu sonucuna varabildiklerini söyledi.

Dichtl, ''Hastalıkların Yüzden Teşhisi ve Dr. Schussler Tuzları'' konulu sertifikalı eğitim semineri verdi.

Doğal ürün satışı yapan bir firmanın düzenlediği seminer öncesi açıklama yapan Dichtl, Almanya'da dünyaya gelen Dr. Wilhelm Heinrich Schussler'in, hastalıkların bozuk mineral madde oranlarıyla bağlantılı olabileceği konusunda çalışmalar yaptığını hatırlattı.

Bu kapsamda keşfedilen 12 mineralli tuza ''Dr. Schussler tuzları'' denildiğini ifade eden Dichtl, ''Schussler tuzları, ilaç değil. Minerallerden oluşmakta ve mineral eksikliği olduğu zaman kullanılabilmektedir. Kronik hastalıkların tedavisinde de uzman hekimlere başvurularak, ek olarak alınabilir'' dedi.

Yüzden hastalık teşhisi yöntemine ilişkin de çehre diagnostiği denilen yöntemle ciltten birtakım sonuçlar çıkarılabildiklerini anlatan Dichtl, ''Yüzdeki lekeler, gölgelenmeler gibi işaretlerden ya da kırışıklıklardan, vücuttaki birtakım maddelerin eksik olduğu sonucuna varabiliyoruz. Bir kişinin genel görüntüsü de bize ipuçları verebiliyor'' diye konuştu.

Bu tekniği kullanabilmek için tıbbi eğitim alınmasında yarar olduğunu dile getiren Dichtl, ''Teorik olarak her insanın bunu öğrenmesi mümkün. Ancak tabii ki çok büyük deneyim kazanılması lazım. Tıbbi bilgilere sahip, hatta tıp eğitimini tamamlamış insanlar tanıya varmada çok daha başarılı olabilir'' değerlendirmesinde bulundu.
 
Tedavinin 4 temel noktası bulunuyor

 
Seminerde, doğal ürün meraklılarına Dr. Schussler tedavisi hakkında bilgi veren Dichtl, tedavide 4 temel nokta bulunduğunu söyledi.

Dichtl, ''Sağlıkla ilgili sorunların hücrede mineral eksikliğinden kaynaklanması, mineral alımıyla dengenin sağlanabileceği, mineral tuzlarının verilmesinin en az miktarda olması ve çok inceltilmiş şekilde uygulanmasıdır'' dedi.

Semineri düzenleyen firmanın sahiplerinden Katerine Jirke de Avrupa'da doğal ürünlerle ilgili çalışmalar yaptıklarını, ancak ürünlerinin Türkiye'de yeni olduğunu belirtti.

Jirke, ''Türkiye'ye geldiğimiz için mutluyuz. Çünkü her şeyden önce doğal yöntemlerle insanlara destek verme imkanı buluyoruz. Ayrıca daha fazla hekim ve eczacının bu konuya eğilmesini umuyoruz'' diye konuştu. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler