YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yurtseven ailesi yerleri kirletmesin diye kuzularına bebek bezi bağlıyor
Yurtseven ailesi yerleri kirletmesin diye kuzularına bebek bezi bağlıyor
Yurtseven ailesi yerleri kirletmesin diye kuzularına bebek bezi bağlıyor
17 Mart 2009 / 08:46 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Samsunlu Yurtseven ailesi, evlerinde kedi ve köpek yerine kuzu besliyor. Bebek gibi el üstünde tutulan kuzunun yerleri kirletmemesi için altına da bebek bezi bağlanması dikkat çekiyor.


Reşadiye Mahallesi\'nde oturan 2 çocuk babası Ahmet Yurtseven (44), 3 günlükken satın aldığı ve "Yaprak" adını verdiği kuzuyu bir haftadır evinde besliyor. Özel bir şirkette çalışan Yurtseven, kuzunun günlük 3 TL masrafı olduğunu, aylık kendisine 90 TL masraf çıkacağını söyledi.


Kuzunun artık ailenin bir ferdi olduğunu ifade eden Ahmet Yurtseven, "Biberonla günde 1 litreyi aşkın süt içiriyoruz. Evi kirletmesi için de günde 4 kez altını hazır bebek bezi ile bağlıyoruz. 2-3 günde bir banyoda şampuan ile yıkayıp saç kurutma makinesi ile tüylerini kurutuyoruz. Geceleri çocuklarla birlikte yatıyor. Kuzu, bizi ailesi zannediyor. Tamamen büyüyene kadar evde besleyeceğiz. Ancak, daha sonra ondan nasıl ayrılacağız bilemiyorum" dedi. 


Babasının eve kuzu getirmesine çok sevindiğini söyleyen Mustafa Yurtseven (14) ise, "Kimileri evinde kedi ve köpek besliyor. Biz de kuzu besliyoruz. Kuzu evin maskotu oldu. Ailece ona alıştık. Geceleri benimle yatıyor" diye konuştu.


Kuzuyu evde yalnız başına bırakamadıklarını her yere götürdüklerini söyleyen Ahmet Yurtseven, "Tıpkı bir bebek gibi. Misafirliğe gidince onu da yanımızdan ayırmıyoruz. Gittiğimiz her yerde büyük ilgi görüyor. Özellikle çocuklar kuzuyu çok seviyor" şeklinde konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler