YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yumurtadan 4 bacaklı civciv çıktı...
Yumurtadan 4 bacaklı civciv çıktı...
20 Eylül 2012 11:34
Yumurtadan 4 bacaklı civciv çıktı...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, bir tavuk çiftliğindeki 4 bacaklı civciv görenleri şaşırtıyor.

Doğancılar köyünde faaliyet gösteren tavuk çiftliği sahibi Recep Karahan, bir firmadan yetiştirmek üzere satın aldığı civcivler arasında 4 bacaklı iki hayvanın olduğunu gördü. Diğer civcivlerden ayrı bir yerde beslediği hayvanlarından biri 10 günlükken telef olurken diğeri ise yürüme güçlüğü çekmesine rağmen hayatta kaldı.

Recep Karahan, 4 bacaklı civcivleri görünce şaşkınlık yaşadığını, ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını söyledi.

İki civcivden birinin telef olmasının ardından diğerine daha özenle bakmaya başladığını ifade eden Karahan, ''Şu anda 20 günlük olan civcivimi diğerlerinden ayrı bölümde besliyorum. Çünkü farklılığı nedeniyle ona zarar vermelerinden korkuyorum. Çiftliğimde 4 bacaklı civciv olduğunu duyanlar hayvanı görmeye geliyor. Şu an civciv 2 ayağını yere basarak yürüyor. Diğer iki ayağı ise yere değmiyor. Yürüdüğü zaman 10-15 adımdan sonra düşüyor'' dedi.

Alaplı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli veteriner hekim Tacettin Ata da 4 bacaklı civcivin çok nadir görüldüğünü ifade ederek, ''Genetik bir bozukluk söz konusu. Kümes hayvanlarında bu duruma milyonda bir de olsa rastlanıyor. Hayvanın yaşaması çok düşük ihtimal'' diye konuştu. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler