YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yumurta yasağına tepki büyüyor
Yumurta yasağına tepki büyüyor
02 Ocak 2013 21:02
Avrupa Birliği’ne uyum çalışmaları kapsamında yeni yıl itibariyle soğutucu bulunmayan iş yerlerinde yumurta satışı yasaklandı. Bu yasaktan en çok etkilenen bakkallar uygulamaya tepki gösterirken, "Bu karar bizi bitirir" dedi.

Yumurta satışının bakkallarda yasaklanmasının en çok üretici ve bakkalları etkileyeceğini söyleyen tavuk ve yumurta yetiştiricisi Necmettin Çalışkan, artık hem bakkaldan alışveriş yapan vatandaşların hem de bakkalların zorda kalacağını ifade etti.
 
Üretici olarak bakkallar yerine büyük alışveriş merkezleriyle çalışacak olmanın üreticiler açısından da olumsuz yönleri olacağını söyleyen Çalışkan, artık her hafta küçük küçük ücretler yerine, büyük marketlerin ödeme yapacağı günü beklemek zorunda kalacaklarını ifade etti.
 
Marketlerin belirleyeceği ödeme günlerine kadar ürünlerinin ücretini alamayacak olmanın üreticiler için tam bir hayal kırıklığı olacağını aktaran Çalışkan, bu durumun herkes için olumsuz sonuçlar doğuracağını belirtti.

 Artık mahalle halkının bakkaldan alışveriş yapamayacak olmasının en çok vatandaşları etkileyeceğini söyleyen Çalışkan, kararı alanların bundan vazgeçmelerini istedi.
 
Yıllardır kendi bakkal dükkanı işlettiğini belirten Uğur Bulut ise, bakkallarda yumurta satışının yasaklanmasına hazırlıksız yakalandıklarını söyledi. Bulut, "Büyük marketler hazırlıklı  olabilir ama bizler kesinlikle hazır değiliz" dedi.
 
Bakkal Erdal Öztaş da bu kararın esnafı çok kötü etkileyeceğini ifade ederek, "Buralarda market yok insanlar bir çok alışverişini bizlerden yapıyor. Buradan büyük marketlere gitmeleri için 2 dolmuş değiştirmeleri lazım. Bize gelen müşteri lazım olduğu kadar alıyor ama marketlerde tek tek satılmadığı için koli, olarak almak zorunda. Bu karar hem küçük esnafı sıkıntıya sokacak hem de vatandaşı zorda bırakacak!" diye konuştu.


İHA

Etiketler: , , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler