YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksekova'da öğrenciler PKK'ya tepkili
Yüksekova'da öğrenciler PKK'ya tepkili
08 Kasım 2012 17:28
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde defalarca molotof bombası atılarak kundaklanan Atatürk Lisesi'nde eğitim gören öğrenciler, PKK'ya tepki gösterdi.

 İlçenin Kuruköy yolu üzerinde bulunan 2 katlı ve 11 derslikli Atatürk Lisesi, defalarca molotof bombalı saldırıya uğradı. Saldırganların gece saatlerinde aracını da tahrip etmesi üzerine okul müdürü istifa kararı aldı. Ardından okul yönetiminin de istifa dilekçelerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne sunmaları üzerine öğrenciler ayağa kalktı. Lise öğrencileri, okullarına yapılan saldırıları ve müdürlerinin aracının yakılmasını protesto etti.

 Okul öğrencilerinden Aysel Kaya, "Sabah derse geldiğimizde camlarımız kırık olduğu için kalorifer yanmasına rağmen üşüyoruz. Biz buraya eğitim almaya geldik. Soğuk olduğu halde eğitimimizi alıyoruz. Okul müdürümüz ve müdür yardımcılarımızın istifa etmesini istemiyoruz. Sesimizi yetkililere duyuruyoruz lütfen bir an önce elinden gelenleri yapsınlar." dedi.

 Öğrencilerden Esma Kurt da okullarına defalarca baskın yapıldığını anlatarak, "Müdür beyin arabası yakıldı. Bunun üzerine hocalarımız çok zorlandı, biz zorlandık öğrenci olarak. Bir çok hoca istifa etti. Müdürümüz istifa etmişti. Bizim oturma eyleminden sonra geri döndü, bizi kırmadı. Okullarda camlar kırık, zor şartlar altında okula geliyoruz. Müdürümüzün geri dönmesi ile umarım her şey düzelir." diye konuştu

CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler