YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yorgun sürücülere çay ve çikolata ikramı
Yorgun sürücülere çay ve çikolata ikramı
08 Ağustos 2013 09:02
Karabük Emniyet Müdürlüğüne bağlı bölge trafik ekipleri, yorgun ve uykusuz sürücüleri durdurarak çay ve çikolata ikramında bulundu. Ekipler böylece sürücülerin dinlenmesini de sağladı.

Ramazan bayramını eş ve dostları ile geçirmek üzere yola çıkan sürücülere Karabük Bölge Trafik ekipleri ikramlarda bulundu. İstanbul’u Doğu Karadeniz ile İç Anadolu bölgesindeki illere bağlayan Gerede - Samsun karayolunda dün ikindi saatlerinden itibaren yoğun bir trafik akışı bulunuyor.

Trafik ekipleri, karayolunun Kemikli rampası mevkisinde bulunan bir benzin istasyonunda sürücülere çay, çikolata ve kolonya ikram ederek onların hem belli bir süre dinlenmelerini hem de dikkatli gitmelerini sağlıyor.

İl Emniyet Müdürü Oktay Keskin, amaçlarının sürücülerin daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamak olduğunu belirterek, ”Bayram nedeniyle sorumluluğumuz içinde bulunan Gerede - Samsun karayolunun Kemikli rampaları mevkisinde yoğun bir trafik akışı bulunuyor. Biz de Karabük İl Emniyet müdürlüğü olarak sürücü ve ailelerinin daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde sevdiklerine ulaşmalarını sağlamak için onlara bir çay ikram ediyoruz. Böylece hem sürücülerimizin dinlenmelerini sağlıyor hem de trafik kurallarına uymalarını, hızlı gitmemelerini, emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyarıda bulunuyoruz” dedi.

Sürücüler de trafik ekiplerinin bu uygulamasından oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

 

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler