YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yola çıkacaklar dikkat
Yola çıkacaklar dikkat
06 Ağustos 2011 10:34
Karayollarının bazı kesimlerinde sürdürülen yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre, TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı Kavşakları 22-73. kilometreleri ile Kınalı Bağlantı yolu 0-8. kilometreleri arasındaki üstyapı onarım çalışmaları sebebiyle 15 Kasım'a kadar ulaşım kontrollü verilecek.

Anadolu Otoyolunun Bolu Batı-Bolu Doğu Kavşağı kesimi 2-7. kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 29 Ağustos'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü yapılacak.

Fethiye-Antalya yolunun 0-4. kilometreleri arası (Fethiye Şehir geçişi-Çatalarık Kavşağı-Karaçulha Kavşağı arası) ve Dalaman-Fethiye yolunun 44-46. kilometreleri arasında kavşak düzenleme ve bölünmüş yol yapım çalışmaları sebebiyle bu kesimlerde Antalya-Fethiye istikameti trafiğe kapatıldığından ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Anadolu Otoyolu Çamlıdere Kavşağı ile Gerede Kavşağı kesimi 70. kilometresinde bulunan Tatlak köprüsündeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 13 Eylül'e kadar Ankara-İstanbul istikameti taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak, Anadolu Otoyolu Akıncı Gişeleri ile Kızılcahamam Kavşağı kesimi arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 26 Ağustos'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü yapılacak.

Havran-Balıkesir yolunun 51-52. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle (Balya Ayrımı) 8-10 Ağustos'ta, 22-24. kilometreleri arasında (Şapçı Rampaları mevkisinde) 9-11 Ağustos ve Dallımandıra mevkisinde ise 10 Ağustos günü 14:00-17:00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Mekece-Bozüyük yolunun 21-23. kilometreleri arasında Hızlı Tren Projesi kapsamında VK 16 Viyadük Table betonu dökümü yapılacağından 7-8-9-Ağustos'ta sağ taşıma yolu, 10-11-12 Ağustos'ta ise sol taşıma yolu trafiğe kapatılacak, ulaşım tek şeritten iki yönlü sağlanacak.

Mekece-Bozüyük yolunun 35. kilometresindeki Bilecik Ayrımı kavşağının yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle Bilecik iline giriş ve çıkışlar Küplü kavşağından yapılıyor.

Eskipazar-Çerkes-Atkaracalar yolunun 2. kilometresindeki Geredeçayı (Hamamlıçay) köprüsündeki yapım çalışmaları sebebiyle yolun sağ şeridi trafiğe kapatıldığından ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Isparta-Antalya yolunun 29-32. kilometreleri arasındaki Pürlü Kavşağı-Sav Kavşağı mevkisinde asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü veriliyor.

Ankara Çevre Otoyolunun Eskişehir-Sincan Kavşağı kesimi arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Eskişehir-Sincan istikameti 5 Eylül'e kadar trafiğe kapalı olduğundan ulaşım diğer istikametten iki yönlü sağlanıyor.

Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü veriliyor.

TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında asfaltlama çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar kuzey taşıma yolunda hafta içi 22.00-07.00, Cumartesi günü 22.00-11.00, Pazar günü ise 00.00-07.00 saatleri arasında yol kapatılarak, ulaşım güney taşıma yolundan iki yönlü veya D-100 yolundan sağlanacak.

Anadolu Otoyolu Akıncı Gişeleri ile Kızılcahamam Kavşağı kesimi arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 26 Ağustos'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü; Anadolu Otoyolunun Ankara-Gerede Kesimi 41-43. kilometreleri arasındaki Aşağıada Köprüsünde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 8 Ağustos'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü ve kontrollü gerçekleştirilecek.

Finike-Elmalı yolunun 48-50. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87. kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapalı olacak.

Bozüyük Çevre yolunun 9-10. kilometreleri arasındaki yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 29 Ağustos'a kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sol taşıma yolundan iki yönlü sağlanacak.

Ankara Çevre Otoyolunun Eskişehir-İncek Kavşağı kesimi arası üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle Eskişehir-İncek istikameti 25 Ağustos'a kadar trafiğe kapatılarak ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü yapılacak.

Ankara-Kırıkkale yolunun 11. kilometresindeki Lalahan Köprülü Kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım gidiş-geliş ve dönüşümlü olarak servis yolundan veriliyor.

Artvin-Şavşat yolu üzerindeki baraj inşaatı nedeniyle yol trafiğe kapalı olup, ulaşım bekleyen araçlar için aralıklarla çift yönlü sağlanıyor.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun Pınarcık Köyü mevkisi, Dibekdere Köyü mevkisi ve Milas Devlet Hastanesi mevkisindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri 14:00-16:00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü veriliyor.

Anadolu Otoyolunun Bolu Doğu-Bolu Batı Kavşağı kesimi 2-5. kilometreleri arası üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 12 Ağustos'a kadar Ankara-İstanbul istikameti taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü yapılıyor.

Ankara Çevre Otoyolunun Cebeci Kavşağı ile Gölbaşı Kavşağı Kesimi 7-12. kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Ağustos'a kadar Cebeci-Gölbaşı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü sağlanıyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 60-62. kilometreleri arasında yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 9 Ağustos'a kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Zonguldak-Ereğli yolunun 54-56. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

TEM Otoyolu Mahmutbey Batı Kavşağı ile Kınalı Kavşağı arasında bulunan köprü ve viyadüklerde 30 Aralık'a kadar 09.00-17.00 saatleri arasında depreme karşı güçlendirme çalışmaları yapılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Of-Çaykara-Bayburt yolunun 35-44. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arası trafiğe kapatılarak, küçük tonajlı araçlar için trafik Taşkıran-Demirli-Köknar istikametindeki servis yolundan sağlanacak.

Menemen-Manisa yolunun 4-15. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılırken, Ortaklar-Söke-Milas yolunda (Bafa Gölü mevkisinde) sürdürülen patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü verilecek.

Niksar-Reşadiye-Erzincan yolunun 49-52. kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle 07.00-12.00 ile 13.00-18.00 saatleri arasında ulaşım 20 dakikalık aralıklarla kesilerek kontrollü sağlanırken, Mekece-Bozüyük yolunun 23. kilometresinde yol yapım çalışmaları sebebiyle 11.00-16.00 saatleri arasında yol aralıklı trafiğe kapatılacak.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler