YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yola çıkacaklar dikkat!
Yola çıkacaklar dikkat!
03 Ağustos 2011 09:36
Karayollarının bazı kesimlerinde sürdürülen yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Marmaris-Gökova yolunun 23-24'üncü kilometreleri arasındaki Taşhan mevki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 16.00-18.30 saatleri arasında yol ulaşıma kapalı olacak.

Anadolu Otoyolu Akıncı Gişeleri ile Kızılcahamam Kavşağı kesimi arasında sürdürülen üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle 26 Ağustos'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü olarak veriliyor.

Anadolu Otoyolunun Ankara-Gerede Kesimi 41-43'üncü kilometreleri arasındaki Aşağıada Köprüsü'nde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 8 Ağustos'a kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.

TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu Kavşağı arasında sürdürülen asfaltlama çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar kuzey taşıma yolunda hafta içi 22.00-07.00, cumartesi günü 22.00-11.00, pazar günü ise 24.00- 07.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılarak ulaşım güney taşıma yolundan iki yönlü veya D-100 yolundan veriliyor.

Bursa-Yalova yolunun 60-69'uncu kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle bugünden itibaren 25 Ağustos'a kadar şerit daraltma uygulaması yapılacak.

Havran-Balıkesir yolunun 22-24'üncü kilometreleri Şapçı Rampaları mevki ve 51-52'nci kilometreleri arasındaki Balya Ayrımı mevki, patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yarına kadar 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı Kavşakları 22-73'üncü kilometreleri ile ile Kınalı Bağlantı yolu 0-8'inci kilometreleri arasında sürdürülen üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Kasım'a kadar ulaşım kontrollü olarak sağlanacak.

Finike-Elmalı yolunun 48-50'nci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87'nci kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

Bozüyük Çevre yolunun 9-10'uncu kilometreleri arasındaki yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 29 Ağustos'a kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sol taşıma yolundan iki yönlü olarak veriliyor.

Ankara Çevre Otoyolunun Eskişehir-İncek Kavşağı kesimi arası üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle Eskişehir-İncek istikameti 25 Ağustos'a kadar trafiğe kapatılarak ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Milas-Yatağan yolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki Kozağaç mevki, Boğayokuşu mevki ve Karaltı mevki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak veriliyor.

Ankara-Kırıkkale yolunun 11'inci kilometresindeki Lalahan Köprülü Kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım gidiş-geliş ve dönüşümlü olarak servis yolundan yapılıyor. 

Artvin-Şavşat yolu üzerindeki baraj inşaatı nedeniyle yol trafiğe kapatılarak, ulaşım bekleyen araçlar için aralıklarla çift yönlü olarak veriliyor.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun Pınarcık köyü mevki, Dibekdere köyü mevki ve Milas Devlet Hastanesi mevkindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba, perşembe ve cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Anadolu Otoyolunun Bolu Doğu-Bolu Batı Kavşağı kesimi 2-5'inci kilometreleri arasında sürdürülen üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 12 Ağustos'a kadar Ankara-İstanbul istikameti taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak gerçekleştiriliyor.

Ankara Çevre Otoyolunun Cebeci Kavşağı ile Gölbaşı Kavşağı Kesimi 7-12'nci kilometreleri arasında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Ağustos'a kadar Cebeci-Gölbaşı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak veriliyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 60-62'nci kilometreleri arasında yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 9 Ağustos'a kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.

Mekece-Bozüyük yolunun Gölpazarı Ayrımı Kavşağının köprülü kavşağa dönüştürülmesi çalışmaları nedeniyle 4 Temmuz'dan bu yana sürdürülen sağ ve sol taşıma yollarındaki şerit daraltma uygulaması yarın sona erecek.

Zonguldak-Ereğli yolunun 54-56'ncı kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapalı olacak.

TEM Otoyolu Mahmutbey Batı Kavşağı ile Kınalı Kavşağı arasında bulunan köprü ve viyadüklerde 09.00-17.00 saatleri arasında yapılan depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Of-Çaykara-Bayburt yolunun 35-44'üncü kilometreleri arasında sürdürülen yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arasında  trafiğe kapatılarak küçük tonajlı araçlar için trafik Taşkıran-Demirli-Köknar istikametindeki servis yolundan verilecek.

Menemen-Manisa yolunun 4-15'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılıyor.

Ortaklar-Söke-Milas yolunda (Bafa Gölü mevki) sürdürülen patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Niksar-Reşadiye-Erzincan yolunun 49-52'nci kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle 07.00-12.00 ile 13.00-18.00 saatleri arasında ulaşım 20 dakikalık aralıklarla kesilerek kontrollü olarak veriliyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 23'üncü kilometresindeki yol yapım çalışmaları nedeniyle 11.00-16.00 saatleri arasında yol aralıklı olarak trafiğe kapatılıyor.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler