YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yola çıkacaklar dikkat!
Yola çıkacaklar dikkat!
30 Temmuz 2011 10:00
Karayollarının bazı kesimlerindeki yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Havran-Balıkesir yolunun 22-24. kilometreleri arasındaki (Şapçı Rampaları mevkisi) ve 51-52. kilometreleri arasındaki (Balya Ayrımı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 Ağustos ile 4 Ağustos'ta 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Çanakkale-Ezine yolunun 9-13. kilometreleri arasındaki asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanacak.

Balıkesir-Akhisar yolunun 6-13. kilometreleri arasındaki asfalt çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü devam edecek.

Bursa-Yalova yolunun 23-26. ve 60-69. kilometreleri arasındaki bitümlü sıcak karışım çalışmaları nedeniyle 25 Ağustos'a kadar şerit daraltması uygulaması yapılacak.

Anadolu Otoyolu Akıncı Gişeleri ile Kızılcahamam Kavşağı kesimi arasında 27 Temmuz'dan 26 Ağustos'a kadar üstyapı yenileme çalışmaları yapılacağından ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü sağlanacak.

Eskişehir-Seyitgazi yolunun 5-20, 34-42, 50-70, 90-95. kilometreleri arasında 10 Eylül'e kadar asfalt sathi kaplama onarımı yapılacağından ulaşım tek şeritten verilecek.

Anadolu Otoyolunun Abant Kavşağı ile Boludağı Tüneli kesiminde aydınlatma lambalarının değiştirilmesi nedeniyle her iki yönde sol şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden kontrollü devam edecek.

Kelkit-Erzincan yolunun 35-40. kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle yol aralıklı olarak trafiğe kapatılacak.

Bozüyük Çevre yolunun 9-10. kilometreleri arasındaki yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 29 Ağustos'a kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak, ulaşım sol taşıma yolundan iki yönlü sağlanacak.

TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu arasında 15 Kasım'a kadar sürdürülen asfaltlama çalışmaları nedeniyle kuzey taşıma yolunda hafta içi 22.00-07.00 arası, Cumartesi günü 22.00'den Pazar saat 11.00'e kadar, Pazar saat 00.00'den Pazartesi saat 07.00'ye kadar yol ulaşıma kapatılacak. Ulaşım güney yoldan gidiş geliş olarak veya D-100 yolundan sağlanacak.

Ankara Çevre Otoyolunun Eskişehir-İncek Kavşağı kesimi arası üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Eskişehir-İncek istikameti 25 Ağustos'a kadar trafiğe kapatılarak, ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü devam edecek.

Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak, ulaşım kontrollü olarak verilecek..

Hopa-Borçka yolunun 13-14. kilometreleri arasındaki Cankurtaran Tüneli yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım aralıklı ve kontrollü sağlanacak.

Finike-Elmalı yolunun 48-50. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.

Ankara-Kırıkkale yolunun 11. kilometresinde Lalahan Köprülü Kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım gidiş-geliş ve dönüşümlü olarak servis yolundan sağlanacak.

Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 31- 32. kilometreleri arasında Kargın Köprüsünde meydana gelen çökme nedeniyle Tirebolu istikameti ulaşıma kapatıldığından ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü devam edecek.

Artvin-Şavşat yolu üzerindeki baraj inşaatı nedeniyle yol trafiğe kapalı olup, ulaşım bekleyen araçlar için aralıklarla çift yönlü verilecek.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun Pınarcık köyü mevkisi, Dibekdere köyü mevkisi ve Milas Devlet Hastanesi mevkisindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü sağlanacak.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87. kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı Kavşakları 22-73. kilometreleri ve Kınalı Bağlantı yolu 0-8. kilometrelerinde 18 Temmuz ile 15 Kasım arasında gerçekleştirilecek üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Anadolu Otoyolunun Bolu Doğu-Bolu Batı Kavşağı kesimi 2-5. kilometreleri arası üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 12 Temmuz-12 Ağustos arasında Ankara-İstanbul istikameti taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü  devam ediyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 73-74. kilometreleri arasındaki yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 2 Ağustos'a kadar sol taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sağ taşıma yolundan iki yönlü sağlanacak.

Ankara Çevre Otoyolunun Cebeci Kavşağı ile Gölbaşı Kavşağı Kesimi 7-12. kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Temmuz-15 Ağustos arasında Cebeci-Gölbaşı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü veriliyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 60-62. kilometreleri arasında yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 11 Temmuz-9 Ağustos arasında sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü devam ediyor.

Ankara-Çevre Otoyolunun İncek Kavşağı-Sincan Kavşağı Kesimi arasında üstyapı çalışmaları nedeniyle 2 Ağustos'a kadar İncek-Sincan istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü sağlanıyor.

Mekece-Bozüyük yolunun Gölpazarı Ayrımı Kavşağının köprülü kavşağa dönüştürülmesi çalışmaları nedeniyle 4 Temmuz-4 Ağustos arasında sağ ve sol taşıma yollarında şerit daraltması yapılıyor.

Zonguldak-Ereğli yolunun 54-56. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Mekece-Bozüyük yolunun 52-53. kilometreleri arasında köprü genleşme derzi çalışmaları nedeniyle 27 Haziran-31 Temmuz arasında sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sol taşıma yolundan sağlanıyor.

TEM Otoyolu Mahmutbey Batı Kavşağı ile Kınalı Kavşağı arasında bulunan köprü ve viyadüklerde 30 Aralık'a kadar 09:00-17:00 saatleri arasında depreme karşı güçlendirme çalışmaları yapılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri istendi.

Of-Çaykara-Bayburt yolunun 35-44. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatleri arası trafiğe kapatılarak küçük tonajlı araçlar için trafik Taşkıran-Demirli-Köknar istikametindeki servis yolundan sağlanacak.

Menemen-Manisa yolunun 4-15. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Ortaklar-Söke-Milas yolunda (Bafa Gölü mevkisinde) sürdürülen patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü sağlanacak.

Niksar-Reşadiye-Erzincan yolunun 49-52. kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle 07.00-12.00 ile 13.00-18.00 saatleri arasında ulaşım 20 dakikalık aralıklarla kesilerek kontrollü verilecek.

Mekece-Bozüyük yolunun 23. kilometresinde yol yapım çalışmaları nedeniyle 11.00-16.00 saatleri arasında yol aralıklı trafiğe kapatılacak.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler