YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yoksulların içini 'sevgi yumağı' ile ısıtacaklar
Yoksulların içini 'sevgi yumağı' ile ısıtacaklar
25 Kasım 2015 16:09
Yalova Ak Parti Kadın Kollarının başlattığı 'Sevgi Yumağı Projesi' kapsamında gönüllülere dağıtılan yün örgü iplerden örülecek yelek hırka atkı ve patik gibi kışlık giysiler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Yalova'da, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığınca başlatılan "Sevgi Yumağı Projesi" kapsamında gönüllülere dağıtılan yün örgü iplerden örülecek yelek, hırka, atkı ve patik gibi kışlık giysiler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. 

AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Melahat Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce sosyal içerikli pek çok projeyi hayata geçirdiklerini anımsattı. 

Bu sosyal projelerden birinin de "Sevgi Yumağı Projesi" olduğunu ve bunda uygulama aşamasına geçtiklerini belirten Yalçın, gönüllü katılımcılara yün örgü ipler dağıtıldığını dile getirdi.

Bu yumaklardan ihtiyaç sahibi çocuk, genç ve yaşlılar için yelek, hırka, atkı ve patikler örülmeye başlandığını ifade eden Yalçın, "Bunun için herkesi projeye davet ediyoruz. Sevgi Yumağı Projesi ile kış boyunca ihtiyaç sahiplerini ısıtmaya çalışacağız. Umarım kamuoyu da bu konuda biraz duyarlı ve hassasiyet olur, bu projemize katkı sağlar" dedi.

Projeye gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalçın, ipleri kendilerinin temin ettiğini, projeye destek verenlerin de emeklerini ortaya koyduğunu ifade etti.

Yalçın, Yalova'da kayıtlı çok sayıda yardıma muhtaç kişi bulunduğuna dikkati çekerek "Tabii herkese ulaşmamız çok zor ama elimizde çok acil listeler var. Amacımız, sayıyı olabildiğince artırmak ve en azından 200, 300, 400 kişiye ulaşabilmek. Projeye emeğimizi ne kadar katabiliriz, projeyi ne kadar yürütebiliriz, bunu düşünüyoruz" diye konuştu.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler