YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yok böyle ceza!
Rize'de arazi anlaşmazlığı nedeniyle akrabaları ile kavga eden kadına, 6 ay 15 gün boyunca ''düğün ve nişanlara gitmeme'' cezası verildi.
Yok böyle ceza!
06 Mart 2012 / 11:06 Güncelleme: 06 Mart 2012 / 13:13

Portakallık Mahallesi'nde yaşayan Neriman Sezer, yaklaşık 2 yıl önce arazi anlaşmazlığından dolayı akrabaları ile kavga etti. Akrabalarının şikayeti üzerine hakkında 2. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılan Sezer, yargılama sonucunda ''mala zarar verme ve hakaret'' suçlarından dolayı 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, daha sonra Sezer'in cezasını Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında 6 ay 15 gün boyunca ''düğün ve nişanlara gitmeme''ye çevirdi.


-''Haklı olduğumdan dolayı böyle bir ceza da olsa kabul etmiyorum''-


Neriman Sezer, yaptığı açıklamada, evine giden patika yolu kendisine kullandırmadıkları için akrabaları ile tartıştığını belirterek, ''Arazilerimiz ile ilgili 1985'ten beri davalar sürüyor. Bana kullandırmadıkları patika yol, aslında benim arazim ama bazı akrabalarım arazinin kendilerine ait olduğunu söylüyor. Bununla ilgili davalar hala sürüyor'' dedi.

Bu davalardan birisinde kendisine hapis cezası verildiğini, bu cezanın daha sonra ''düğün ve nişanlara gitmesinin yasaklanmasına'' çevrildiğini anlatan Sezer, şöyle devam etti:

''Hakime dedim ki bana gerekirse 25 yıl hapis verin ama haklı olsun. Düğün, nişan benim için önemli değil. Zaten gitmek de istemiyorum ama davada haksız olduğumu kabul etmiyorum. Dedemden kalan arazilerden dolayı bana düğüne, nişana gitmeme cezası nasıl verilir  Haklı olduğumdan dolayı böyle bir ceza da olsa kabul etmiyorum. Bana haksız yere ceza verildi. Eğer arazilerimden başka bir yere girersem, suçumu kabul ederim. Ama ben başkasının arazisine girmedim.'' AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler