YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yok artık dedirtecek haber!
Yok artık dedirtecek haber!
26 Şubat 2013 22:26
Bursa’nın Nilüfer ilçesinde apartman sakinlerinin şikayeti sonucu girilen evden çıkan çöpler herkesi şaşkına çevirdi. Zabıta ekipleri koku sebebiyle eve girmekte zorlanırken, ev sahibinin sağlık çalışanı çıkması herkesi şaşırttı.

Nilüfer ilçesi Hasanağa Mahallesi TOKİ Konutlarında apartman sakinlerinin şikayeti sonucu girilen çöp evden çıkanlar çevredekileri hayrete düşürdü. Alınan izinlerin ardından polis eşliğinde adrese giden Nilüfer Belediyesi zabıta ekipleri koku nedeniyle eve girmekte zorlanırken, Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden temizlik görevlileri dairedeki manzara karşısında şok oldu.
 
Apartman sakinlerinin Nilüfer Belediyesi’ne başvurarak temizlenmesini istediği çöp evin sahibi ise sağlık çalışanı çıktı. Yalnız yaşayan sağlık çalışanının işte olduğu saatte girilen evden tonlarca çöp çıkarılırken, apartman sakinleri ise rahat bir nefes aldı.
 
Nilüfer’de çevre sakinlerinin şikayeti sonucu ortaya çıkan ikinci çöp evde ise tam bir dram vardı. Eşini kaybettiği için yıllardır Ataevler Mahallesi’nde bir sitenin bodrum katında tek başına kiracı olarak ikamet eden bir vatandaş, biriktirdiği eşyaları vermek istemedi. Psikolojik sorunları bulunduğunu ifade eden yaşlı adam, “Benim kimseye bir zararım yok. Hırsızlık yapmıyorum. Yalnız başıma yaşamımı sürdürmeye çalışıyorum” diyerek kendisini savundu.
 
Ekipler, daha sonra yaşlı adamın da rızasını alarak kötü kokulara neden olan eşya ve yiyecekleri çöp poşetlerine koyarak evden çıkardı.

İHA

 

Etiketler: , , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler