YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine Rottweiler dehşeti!
Rottweiler cinsi köpek yine dehşet saçtı. Rize'de 4 yaşındaki çocuğa saldıran köpek, kızı resmen parçaladı. Küçük çocuk şu anda tedavi altında... Köpeğin sahibi ise serbest bırakıldı...
Yine Rottweiler dehşeti!
09 Haziran 2010 / 12:38 Güncelleme: 09 Haziran 2010 / 13:26

Rize'de Rottweiler cinsi köpek tarafından parçalanan 4 yaşındaki minik kız çocuğu ölümden döndü.

Olay Rize'nin Çayeli ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, olayda çay hasadında çalışmak üzere Rize'ye gelen Kır ailesi, çay toplamak için bahçeye gittikleri sırada 4 yaşındaki kız çocukları Duygu Kır'ı halasıyla birlikte evde bıraktılar. Halasının uyuduğu sırada yan evde beslenen Rottweiler cinsi köpek eve girerek evin oturma odasında oynamakta olan minik Duygu'ya saldırdı.

Sesler üzerine uyanan halası minik kız çocuğunu parçalanmış bir şekilde buldu. Kız çocuğu kaldırıldığı Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kır, ilk önce Doç. Dr. Serdar Arda kontrolünde üç saat süren bir ameliyat geçirdi. Kır, daha sonra küçük çapta bir çok ameliyattan daha geçti. Köpek tarafından yirmi farklı yerinden ısınırın, karın zarı ve akciğer zarı parçalanan minik kız çocuğu şimdi hayati tehlikeli atlattı. Doç. Dr. Arda, Duygu Kır'ın hayatta kalmasının olağanüstü bir durum olduğunu belirterek köpekler konusunda yetişkinlerin çok dikkatli olması gerektiğini bu tarz vakaların ölümle sonuçlana bileceğini söyledi.

Baba Necmettin Kır ise çocuklarının hayatta kaldığı için çok mutlu olduğunu belirterek köpeğin sahibinden davacı olduğunu açıkladı.

Köpeğin sahibi H.B Çayeli Savcılığı'nda ifadesi alındıktan sonra köpeği ile birlikte serbest bırakıldı. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler