YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine çocuk yine vahşet
Çocuklara yönelik vahşete dün bir yenisi daha eklendi... Bu kez de bir üvey anne dehşeti yaşandı. 9 yaşındaki Fırat üvey annesi ve anneannesi tarafından önce öldürüldü sonra vücudu parçalara ayrıldı... Kadınlar parçaları atarken yakalandı...
Yine çocuk yine vahşet
29 Mart 2011 / 09:26 Güncelleme: 29 Mart 2011 / 09:33

Fırat, Sultangazi’de babası Necmi Sezer (33), Gürcistanlı üvey annesi Ekatarina Ochidrel (30) ile yaşıyordu. Amcası Kemal Sezer’le birlikte pide salonu işleten babası Necmi Sezer daha önce iki kadınla nikâhsız yaşadı...

9 yaşındaki Fırat ilk birlikteliğinden oldu. Nüfus cüzdanı çıkarılmadığı için okula gidemeyen Fırat, babasının yanında çalışıyordu. Babasının ikinci birlikteliğinden 4 yaşında Helin, yine nikâhsız yaşadığı Ekatarina Ochidrel’den 3 aylık Talha olmak üzere iki kardeşi vardı Fırat’ın. Sultançiftliği Mahallesi, 180. Sokak, 20 numaralı apartmanın giriş katında oturan Fırat, komşularının iddiasına göre, babasından, üvey annesinden ve üvey anneannesi İula Ochidrel’den (66) sürekli dayak yiyordu. İçine kapanık bir çocuktu. Fırat iki gün önce ortadan kayboldu. Babası önceki gün polis merkezine giderek kayıp başvurusu yaptı.

Parçalayıp sokaklara saçtılar

Alt kat komşuları Nuray Sucu, dün sabah İula Ochidrel’i apartmanın arka bahçesine kırmızı renkli bir sıvı dökerken gördü. Ne olduğunu sorduğunda yaşlı kadından “Boya” yanıtını aldı. Daha sonra karşı komşuları Şuayip Yiğit, kıyafet değiştiren Gürcü anne ve kızını bir bebek arabasıyla evden çıkarken gördü. İki kadın ilk olarak evlerine 1 kilometre uzaklıktaki İsmetpaşa Mahallesi, 140. Sokak’ta bir ağacın dibine Fırat’ın kanlı elbiselerini poşet içerisinde bıraktı. Sokak sakinlerinden biri kadınlardan şüphelenip poşeti açtı. İçinde kanlı elbiseleri görünce durumu polise bildirdi. İki kadın bu sırada Fırat’ın kollarından birini poşet içerisinde 91. Sokak’taki ilköğretim okulunun duvarının dibine bıraktı. Kadınlar daha sonra 119. Sokak’taki çöp yığınlarının arasına Fırat’ın bir çuval içerisindeki başını ve diğer kolunu, 137. Sokak’a ise gövdesi ve iki bacağını attı. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri bu sırada iki kadını gördü. İula Ochidrel gözaltına alındı. Ekip otosunu görünce kaçan Ekatarina da kısa süre sonra yakalandı. Polis daha sonra Fırat’ın babası Necmi Sezer’i de gözaltına aldı.

Anne-kız salonda öldürmüş

Polis, Fırat Sezer’in evinde incelemelerde bulundu. Evdeki kan izleri itinayla temizlenmişti. İki kadın evdeki tüm halıları da yıkamıştı. Özel cihazlarla yapılan çalışmada, salonun kan içinde olduğu tespit edildi. Cinayet salonda işlenmiş ve Fırat aynı yerde parçalara ayrılmıştı. Bir polis yetkilisi, cinayetin işlendiği bıçakla cesedin parçalandığını, cesede bakınca, şüphelilerin bazı parçaları vücuttan ayırmak için büyük uğraş verdiğinin anlaşıldığını söyledi. 

Yüzü gözü mor gezerdi

Komşuları Hacer Teyfur, Fırat’ın yaşadıklarını şöyle anlattı: “Çocuğu okula göndermiyorlardı. Nedenini sordum; ‘Kimliği yok’ dediler. Muhtarla konuştum. Fırat’ı okula kaydettirmesini istedim. Oğlum da Fırat’a bir elbise almıştı. O gece Fırat’ı dövmüşler ve elbiseyi geri getirdiler. Çocuğu her gördüğümüzde yüzü gözü morluk içindeydi. Hep öyle geziyordu. Sokakta görseniz kimsesiz derdiniz.”

İFADELER BİRBİRLERİYLE ÇELİŞKİLİ

Üvey anne Ekatarina Oçhidre ile annesinin polisteki ifadeleri çelişti. Ekatarina olayı şöyle anlattı:

Gürcistan’daki savaştan sonra Türkiye’ye geldik. O sırada eşimle tanıştım. Necmi’nin, birinci karısından bir çocuğu ikinci karısından bir kızı, bir de benim çocuğum olunca
aynı evde 6 kişi yaşamaya başladık. Fırat okula gitmediği için sürekli evdeydi. Babası onunla hiç ilgilenmiyordu.

Yaramazdı da biraz. Sokaktan eve gelmezdi. Zaman zaman da amcasının fırınına çalışmaya giderdi. Sabah kendisine “3-4 günlük elbiselerini çıkar. Kirlilerin yerine temizleri giy. Gören de sana hiç bakmıyorlar diyecekler” dedim.

Çocuk da “Sen bana ne karışıyorsun” diye bana bağırdı. Bu sırada annem sesimize geldi. “Yine niye kavga ediyorsunuz” diye bize sordu. Anneme de bağırdı. Sizinle mi uğraşacam deyip mutfaktan bıçağı kaptı geldi. Annemin kucağında benim çocuğum vardı. Ben o sırada annemin kucağından çocuğu aldım. Çocuğu kapar kapmaz annem Fırat’a eline geçirdiği bir cisimle vurdu. Elinden bıçağı aldı. Göğsüne 3-4 kere sapladığını gördüm. Sonra şoka girdim anneme sen ne yaptın diye bağırıp çocuğu alıp çıktım.

Sonra tekrar şoktan çıkıp geri döndüm annem kendini banyoya kilitlemişti. Ne yapacağımı bilmiyordum. Kapıyı açmadı. Yaklaşık yarım saat sonra elinde poşetlerle çıktı ve bana yardım et dedi. Ben şoka girdim. Annem sokağa gidip cesedin parçalarını atmış. Sonrasını hatırlamıyorum. Sonra annem eve geldi evi beraber temizledik. Halıya kan damlamıştı. Halıyı temizlemeye çalıştık. Ama tam temizleyemeden kocam ve polis geldi.

‘Çekiçle kafasına vurdum’

Anneanne ise Viola ise “Kız kardeşine kötü davrandığını bir kaç kez gördüm. O gün sabah da kız kardeşine aynı şekilde davranınca kızdım. Bağırdı ve mutfağa koşup bıçakla üzerime yürüdü. Ben de elime geçirdiğim çekiçle başına vurdum.
Vurduktan sonrada elindeki bıçağı alıp, kurtulmak için banyoda cesedi parçaladım” diye ifade verdi.  (Hürriyet- Vatan)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler