YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılmaz'ın çabası Elif'e yetmedi
Yılmaz'ın çabası Elif'e yetmedi
09 Mart 2010 17:22
Cem Yılmaz'ın adına yarışma programına katıldığı 11 yaşındaki Elif yaşamının yitirdi

Komedyen Cem Yılmaz'ın hastanede ziyaret ettiği ve "Var mısın Yok musun" programında adına yarışarak 100 bin lira kazandığı 11 yaşındaki Elif Okur, kanserin vücuduna yayılması sonucu geçtiğimiz hafta yaşam mücadelesini kaybederken, babası Şaban Okur kızının son isteğini yerine getiremediği için çok üzüldüğünü söyledi. 
 

Trabzon'da 2008 yılında, ilköğretim okulu üçüncü sınıftayken leğen kemiğinde tümör tespit edilen ve babası Şaban Okur (39) tarafından tedavi için İstanbul'a götürülen Elif Okur 5 Mart Cumartesi günü Paşabahçe Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Makinelere bağlı yaşatılan talihsiz kız, cumartesi gecesi doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Elif, önceki gün Trabzon'da Trabzon merkeze bağlı Akoluk beldesi Kamışlı mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.  
 

Daha önce kanser hastası küçük kız için, ünlü komedyen Cem Yılmaz da "Var mısın Yok musun" isimli programda yarışmış, Yılmaz'ın kazandığı 100 bin lira, Elif'in tedavisi için harcanmıştı.  
 

Öte yandan baba Şaban Okur, kızının mezarı başından bir an olsun ayrılamıyor. Kızı için memleketi Trabzon'daki tüm varlığını, arabasını, iş yerini ve benzeri gayri menkullerini satarak tedavisi için 2008 yılında İstanbul'a taşındığını ifade eden baba Okur "Elif hayata bağlı, hayat dolu bir kızdı. Diyecek kelime bulamıyorum. Öleceğini hiç düşünmüyordu. Son gün hastaneye giderken bile çok mutluydu. Yoğun bakıma girmeden benden simit ve Haribo istedi. Hastaneye getirdim ama görüşemedim. Son isteği buydu ama en çok üzüldüğüm ona ölmeden önce bir simit ile Haribo yedirememek oldu" dedi. 
 

Kızının tedavisinde kendisine yardımcı olan herkese teşekkür eden baba Şaban Okur "Acun Ilıcalı'dan Cem Yılmaz'dan, bize yardımcı olan herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.  
 

Baba Şaban Okur, kızının toprağa verildiği köyünde yaşamayı çok sevdiğini ve en büyük dileğinin bu köyde tavuklarla, civcivlerle ve ineklerle birlikte yaşamak olduğunu sözlerine ekledi.  İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler