YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılbaşında hava nasıl olacak? 31 Aralık 2015 Hava durumu
Yılbaşında hava nasıl olacak? 31 Aralık 2015 Hava durumu
28 Aralık 2015 20:20
Yılbaşı yaklaşırken yılbaşını plan yaparak ve tatil yaparak geçirecek olanlar hava durumunu merak ettiler. Peki, Yılbaşında hava nasıl olacak? Yılbaşında kar yağacak mı? Yurt genelinde hava sıcaklıklarında ani düşüşler yaşanacak.

YILBAŞINDA HAVA YURT GENELİNDE  NASIL GEÇECEK?

Yılbaşında hava nasıl olacak? Sorusu sorumaya başladı bile. 31 Aralık 2015’e az bir süre kala yılbaşını özel plan yaparak ya da tatil fırsatı olacak değerlendirecek olan vatandaşlar hava durumu gelişimlerini yakından takip ediyorlar.

Peki, Yılbaşında hava nasıl olacak? Meteoroloji genel müdürlüğünün kısa bir süre önce yapmış olduğu açıklamada, 30 Aralık 2015 Çarşamba gününden itibaren başta İstanbul olmak üzere yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı görülecek. Yılbaşında kar yağacak mı? Yurt genelinde hava sıcaklıklarında ani düşüşler yaşanacak. İstanbul’da sıcaklıklar pazartesi günü 12 derece, Salı günü 13 derece ve Çarşamba günü 5 derece olacak görülecek. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte kar yağışı görülecek. Kar ne zaman yapacak? Sorusunun cevabını ve meteoroloji Meteoroloji'nin 27-31 Aralık arası hav durumu tahminini haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

YILBAŞINDA HAVA SOĞUK VE KAR YAĞIŞI OLACAK!

Yılbaşı yaklaşırken yılbaşını plan yaparak ve tatil yaparak geçirecek olanlar hava durumunu merak ettiler. 27 Aralık ile 31 Aralık hava durumu ile ilgili bilgiler kısa bir süre önce Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Buna göre, 30 Aralık Çarşamba gününden itibaren İstanbul dâhil olmak üzere yurdun genelinde soğuk ve yağışlı hava hâkim olacak. İstanbul’da sıcaklıklar ani düşüş yaşayacak ve ardından kar yağışı gelecek. Meteoroloji'nin 27-31 Aralık arası tahminlerine göre; 30 Aralık Çarşamba günü ülkenin büyük bölümünde kar yağışı görülecek ve soğuk hava etkisini sürdürecek.

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Yılbaşı için geri sayım başladı. Yeni yılı kar yağışı altında geçirmek isteyen vatandaşlar. İstanbul'da kar ne zaman yağacak merak ettiler. Meteoroloji'nin yapmış olduğu açıklamaya göre, yılbaşında İstanbul'a kar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahminine göre hava sıcaklığı hızlı bir düşüş yaşayacak. İstanbul'da yılbaşı akşamı sıcaklık 1 dereceye kadar düşecek, en yüksek sıcaklık ise 3 derece olacak. Tahminlere göre kar yağışı da olacak. 30 Aralık'ta ise karla karışık yağmur yağacak. Ankara'da, sıcaklık -8 dereceye kadar düşüyor. Ancak tahminlere göre, Ankara'da kar yağmayacak.

YILBAŞINDA HAVA YURT GENELİNDE YAĞIŞLI GEÇECEK

Yılbaşına hava durumu ile ilgili Meteoroloji’den yapılan açıklamada; İzmir, Aydın, Denizli, Muğla ve Antalya parçalı bulutlu, Uşak, Manisa, Isparta, Konya, Mersin, Şanlıurfa,  K.Maraş, Gaziantep, Ankara çok bulutlu olacak. Ülkenin geri kalan bölgelerinde kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.  31 Aralık’ta hava bir önceki gün gibi yine kar yağışlı olacak. Karla karışık yağmur ağırlıkla Güneydoğu’daki illerde görülecek. Aydın, Muğla ve Antalya’da az bulutlu bir hava kendisini gösterecek. Yeni yıla sayılı günler kala Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün haftalık tahminleri yayınlandı. Buna göre, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova ile Karadeniz'in tamamı yüzde 60 olasılıkla yeni yıla karla girecek. Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü uzmanları, "Yüzde 60 ihtimal bizim için güvenilirliği düşük bir seviyedir. En doğru tahmini Pazartesi günü yapabileceğiz" uyarısı yaptı.

31 ARALIK PERŞEMBE HAVA DURUMU

Marmara Bölgesi, özellikle İstanbullular yeni yıl heyecanını kar ile yaşamak istiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahminlerine göre İstanbul'da Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü kar yağışı bekleniyor.

Pazartesi'den itibaren Poyraz rüzgarının etkisiyle sıcaklıklar düşerken Poyraz beraberinde yağış da getirecek.

ÇARŞAMBA GÜNÜ YOĞUN KAR VAR BU İLLER DİKKAT!

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü kar yağışı çok yoğun olarak etkili olacak. İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bolu, Karabük, Kastamonu, Yalova, Balıkesir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Samsun, Eskişehir, Kütahya, Bilecek, Çankırı, Çorum, Tokat, Sivas, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Niğde, Karaman, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Kars, Ardahan ve Erzurum illerinde çarşamba günü yoğun kar etkili olacak.

YILBAŞI HAVA DURUMU NASIL?

Kar yağışı bu illere yenilerini ekleyerek perşembe ve cuma günü daha da geniş bir kesimde görülecek. 31 Aralık perşembeyi 01 ocak 2016 yılına bağlayan gün ve gece de kar yağışı devam edecek. Yılbaşında Türkiye'nin büyük bir kısmı kar yağışı altında olacak. 

İSTANBUL HAVA DURUMU KAR NE ZAMAN GELİYOR?

İSTANBUL için meteorolojinin yayınladığı hava durumu raporu çarşamba günü için kar uyarısı veriyor.

İstanbul yılbaşına yoğun kar yağışı altında girecek. 30 Aralık çarşamba günü başlayacak olan kar yağışı, 31 Aralık yılbaşı gecesi ile 2016 yılının ilk günü olan 1 Ocak cuma günü etkisini artırarak devam edecek.

ANKARA HAVA DURUMU KAR NE ZAMAN GELİYOR?

ANKARA için yapılan son hava durumu tahminleri çarşamba günü yoğun kar yağışı veriyor. Ankara yılbaşına da yoğun kar yağışı altında girecek ve 2016 yılının ilk günlerinde de kar yağışı devam edecek. Ankara hava durumu raporlarında sıcaklığın eksi derecelere düşeceği bilgisi yer alıyor.

BURSA HAVA DURUMU

BURSA için yapılan son hava durumu tahmini de bu hafta yoğun kar yağışını haber veriyor. Kar yağışı Bursa'da çarşamba günü etkili olmaya başlayacak. Yılbaşına Bursa kar yağışı altında girecek ve 2016 yılının ilk günlerinde de yoğun kar yağışı devam edecek.

KONYA HAVA DURUMU KAR NE ZAMAN GELİYOR?

KONYA için meteorolojinin yaptığı son hava durumu tahmininde yoğun kar yağışının çarşamba günü başlayacağı bilgisi yer alıyor. Perşembe günü ve Cuma günü de Konya'da kar yağışı devam edecek. 

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN için meteoroloji hava durumu tahmininde çarşamba gününe kar yağışı verdi. Samsun yeni yıla kar altında girecek. Yılbaşı gecesi ile birlikte 2016 yılının ilk günleri de Samsun'da kar yağışlı olacak.

 // Ertürk Altundaş
Kar yok...
17 Ocak 2017 17:20
 // meriç
burada çok kar var...
31 Aralık 2015 19:48
 // Elif
Taksi gelmiyor beeeeeee...
31 Aralık 2015 09:30
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler