YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yezidiler'e Türkiye'den yardım
Yezidiler'e Türkiye'den yardım
17 Ağustos 2014 18:08
Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, Viranşehir ilçesindeki yakınlarının yanına sığınan Yezidi ailelere gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulundu.

Platform başkanı Osman Gerem ve beraberindeki gönüllü üyeler, Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar bölgesinden Irak Şam İslam Devletinin (IŞİD) saldırılarından kaçarak akrabalarının yanına yerleşen Yezidi aileleri ziyaret etti.

Platform tarafından temin edilen giyim, gıda ve temizlik malzemeleri tespit edilen ailelere teslim edildi.

Gerem, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yezidi ailelere yardım ulaştırdıkları için mutlu olduklarını söyledi. Daha önce 54 Yezidi aileye yardımda bulunduklarını aktaran Gerem, bugün de 50 ailenin temel ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti.

Yardımların süreceğini vurgulayan Gerem, şöyle devam etti:

"Gelirken canlarını kurtarabilmek için her şeylerini geride bırakmışlar. Birçoğunun ailesinin yarısı orada kalmış. Geneli kadın ve çocuklardan oluşuyor. Hayırsever vatandaşlarımız ihtiyaç sahibi Yezidi kardeşlerine evlerini açmışlar. Onları ziyaret ederek ihtiyaçlarını tespit ettik. Bir kısım ihtiyaçlarını karşıladık kalanları da en kısa zamanda göndereceğiz. Bu konuda katkısı olanlara teşekkür ediyoruz."

Platform üyelerine teşekkür eden Yezidi aileler ise desteklerinden dolayı Türkiye'ye teşekkür ederek, biran önce ülkelerindeki sıkıntıların sona ermesini diledi.

 

AA

NE
 // NE
yezidi mi ezidi mi şuna bir karar verin bazı kanallarda ezidi bazılarında yezidi???...
18 Ağustos 2014 Pazartesi 08:51
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler