YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yetimlere maaş ödemesi başlıyor
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın açıkladığı Yetimlere ve asker çocuklarına bağlanacak maaş Haziran ayında başlayacak. Kapsama dahil çocuklara 18 yaşına kadar aylık maaş bağlanacak.
Yetimlere maaş ödemesi başlıyor
22 Mayıs 2015 / 05:20 Güncelleme: 22 Mayıs 2015 / 14:19

Hükümetin yetim, öksüz ve asker çocukları için ilk kez başlattığı 'aylık maaş' uygulamasından 200 bin çocuk faydalanacak. 7 Mayıs tarihinde başlatılan yardım programı için 200 bin çocuğun hak sahibi olduğunu tespit eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ilk olarak 122 bin çocuğun ailesini başvuruya çağırdı.

Bu çerçevede 40 bin çocuğun ailesi resmi müracaatta bulundu. 200 bin çocuğa 18 yaşına gelene her ay 100 lira destek sağlanacak. İlk ödemeler 15 Haziran'dan sonra yapılacak. Aylık maaş uygulamasından, anne, babasını kaybeden veya babası askerde olan yardıma muhtaç çocuklar faydalanabilecek.

Anne alacak
Ödemeler anne sağsa anneye, değilse ona bakan ebeveyne yapılacak. Aileye yapılan başka yardımlar, bu yardımı almaya engel olmayacak. Kardeşler için her birine ayrı aylık ödemesi gerçekleştirecek. 18 yaşından sonra eğitim süresince de ödeme gündemde.

 

TAKVİM

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler