YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yetenek abidesi 2. Abdülhamit'in bilinmeyen özelliği ne?
Tarihçi-yazar Uğurluel verdiği konferansta, "2. Abdülhamid, Osmanlı Devleti'nin yıkılış sürecini 30 yıl daha geciktirerek, muhteşem bir deha olduğunu gösterdi" diye konuştu.
Yetenek abidesi 2. Abdülhamit'in bilinmeyen özelliği ne?
05 Aralık 2015 / 18:45 Güncelleme: 05 Aralık 2015 / 19:07

Tarihçi-yazar Talha Uğurluel, Genç Memur-Sen, Akademik Düşünce, Etik ve Medeniyet Topluluğu tarafından düzenlenen "2. Abdülhamid ve Dehanın İzleri" konferansında, 2. Abdülhamid'i anlattı.

Uğurluel, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Prof. Dr. Mete Cengiz Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, 2. Abdülhamid'in tam bir kabiliyet ve yetenek abidesi olduğunu söyledi.

"2. Abdülhamid, Osmanlı Devleti'nin yıkılış sürecini 30 yıl daha geciktirerek, muhteşem bir deha olduğunu gösterdi" diyen Uğurluel, sadece siyaset alanında değil, sanatsal alanda da çok ileri olan 2. Abdülhamid'in usta bir marangoz olduğu, saraydaki masa ve sandalyeleri kendisinin yaptığı bilgisini verdi.

Konferansa, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ve Memur-Sen İl Başkanı Numan Şeker de katıldı.

Konferansın ardından Talha Uğurluel katılımcılar için kitaplarını imzaladı.

 // Rasim DUMAN
Cennetmekan Padisahimiz Sultan 2.Abdulhamid ile alakali kitaplari eger genclerimiz okusalar, baska hicbirsey okumadan bile, mukemmel bir "milli suur ve hamaset" sahibi olabilirler, buna kat'iyyetle inaniyorum. Merhum sehid Cumhurbaskanimiz Turgut OZAL ve kahraman Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip ERDOGAN da, o muhtesem padisahin varisleri oldular....
06 Aralık 2015 00:57
 // Osmanlı torunu
Cennet mekan Abdulhamit Han...
05 Aralık 2015 22:46
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler