YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni yüzleriyle yeni yıldalar
Yeni yüzleriyle yeni yıldalar
31 Aralık 2012 23:43
Türkiye’de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar ile 4. yüz nakli yapılan Turan Çolak, yılbaşını beraber kutladı. Birlikte pasta kesen Acar ve Çolak, 2013 yılında evlenmek istediklerini söylediler.

Akdeniz Üniversite Hastanesi’nde Türkiye’de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar ile 4. yüz nakli olan Turan Çolak, yeni yüzleri ile ilk kez Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Derneği’nde düzenlenen yılbaşı kutlamasına katıldılar. Böbrek nakli olan hastalar ve aileleri ile bir araya gelen Acar ve Çolak, akşam yemeğinde hindi, pilav ve salata yedi. Yemeğin ardından Acar ve Çolak, kendileri için hazırlanan 2013 yılı yazılı pastadaki mumları üfledi.

Darbuka keyfi

Aile ortamı içinde bir yılbaşı kutlayan Acar ve Çolak, yeni yüzleri mutluluk pozları verdi. Keyifli anların yaşandığı gecede Çolak, eline aldığı darbukayı çalıp, Uğur Acar’ı oynattı. Bir süre keyifle oynayan Acar, ardından darbukayı bu kez kendisi çalarak, nakilli arkadaşı Turan Çolak’ı oynattı. Daha sonra ikili karşılıklı oynadı. Mutlulukları gözlerinden okunan Acar ve Çolak, göbek atmayı da ihmal etmedi. Hareketli şarkıların ardından Acar ve Çolak, slov parçalar eşliğinde iki kız arkadaşı ile de dans etti. Gece Acar ve Çolak için geç saatlere kadar sürdü.
Gecede konuşan Dernek Başkanı Mehmet Şahan, yeni yılın tüm insanlığa sağlık ve mutluluk getirtmesini diledi.
Yeni yılda organ nakli bekleyen hastaların hepsinin sağlığına kavuşmasını isteyen Şahan, “Aramızda Türkiye’nin ilk yüz nakli olan Uğur Acar ile 4. yüz nakli olan Turan Çolak da var. Çoğumuz organ nakli bekliyoruz. Dileriz ki 2013 yılında ülkemizde 70 bin organ nakli bekleyen kardeşlerimizin yüzü güler” diye konuştu.

Evlilik istiyorlar

Türkiye’nin ilk yüz nakli ile tıp literatürüne geçen ve yeni yüzü ile ilk kez yılbaşı kutlayan Uğur Acar, “2012 yılı bana çok uğurlu geldi. İnşallah 2013 yılı da bütün organ bekleyen arkadaşlarımıza uğurlu gelir. Parmağımdaki bu yüzüğü nakil olmadan iki gün önce inşaatta bulmuştum. Yüzüğümün 2013 yılında da bana şans getirmesini istiyorum. İlerleyen zamanlarda evlilik düşünüyorum. Uğurlu yüzüğüm bana uğur getirsin. 2013 yılından evlilik bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’nin 4. yüz nakilli kişisi olan 35 yaşındaki Turan Çolak, kendisine oğulları Tefik Yılmaz’ın yüzünü bağışlayan anne Emine Yılmaz’ı telefonla arayıp yeni yılını kutladı. Yeni yüzü ile ilk kez yılbaşı kutlayan Çolak, “2012 yılı bize uğurlu geldi. İnşallah 2013 yılı da uğurlu gelir. Şuanda arkadaşlarımızla mutlu bir ortamdayız. Organ bekleyen hastalar bu yılda şifa bulsun. Bana bu yüzü bağışlayan verici aileyle de telefonla görüştüm. Onların yeni yılını kutladım. Onların bağışı ile ben yüz naklini oldum” dedi.
Yaşının ilerlediğini kaydeden Çolak, 2013 yılında kendisinin de evlilik beklediğini dile getirdi.

2013 yılıyla birlikte Uğur Acar 20, Turan Çolak ise 35 yaşına girdi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler