YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni haftada hava nasıl olacak?
Yeni haftada hava nasıl olacak?
27 Mart 2011 12:16
Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmazken bazı yerlerde yağış görüleceği tahmin edildi.

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinde sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; sabah Edirne, Kırklareli, İzmir ve Aydın'da, öğle saatlerinde Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İstanbul'un Avrupa Yakası ve Boğaz çevresi), Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla) ile Antalya'da, akşam ve gece saatlerinde Marmara'nın kuzey ve doğusu (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik) ile Muğla, Antalya, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah Edirne ve Kırklareli, öğle saatlerinde bölgenin batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İstanbul'un Avrupa Yakası ve Boğaz çevresi) ile akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik) sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, Muğla ile sabah ve öğle saatlerinde İzmir ve Aydın çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batısı parçalı bulutlu geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler