YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni haftada hava nasıl olacak?
Sıcaklıklar, Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacak.
Yeni haftada hava nasıl olacak?
20 Şubat 2011 / 11:41 Güncelleme: 20 Şubat 2011 / 11:50

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege ile Çanakkale ve Edirne dışında ülke genelinde görülecek yağışların, Doğu Anadolu'nun güneyi (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak) ile Hatay, Osmaniye, K.Maraş, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu, İç Anadolu'nun doğusu ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara, Kuzey Ege, Batı ve Orta Karadeniz'de 3 ila 5 derece olmak üzere, kuzey bölgelerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile zamanla batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (30-50 Km/s) olarak esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Doğu Anadolu'nun güneyi (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak) ile Hatay, Osmaniye, K.Maraş, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (30-50 Km/s) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, soba gazı zehirlenmesi, çatı uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Çanakkale dışında bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 Km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri (Manisa, Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 Km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Osmaniye, Hatay ve K.Maraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Yağışların; Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor. aa

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler