YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni haftada hava nasıl olacak?
İşte Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre yeni haftada hava durumu...
Yeni haftada hava nasıl olacak?
28 Haziran 2010 / 09:11 Güncelleme: 28 Haziran 2010 / 09:12

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek yağışların; Öğle saatlerinden sonra Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Orta Karadeniz ( Samsun, Ordu, Çorum, Tokat, Amasya) ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin güneybatı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz ile Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Öğle saatlerinden sonra Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Orta Karadeniz ( Samsun, Ordu, Çorum, Tokat, Amasya) ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu v.b) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık kuzeyi ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı, Kırıkkale ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Çorum) ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler