YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni evli çift töre cinayetine kurban gitti
Yeni evli çift töre cinayetine kurban gitti
15 Şubat 2013 16:19
Mersin'de silahla öldürülen 19 yaşındaki Güler ile 29 yaşındaki eşi Ferdi Azrak'in töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı.

Annesinin öldürdüğünü iddia ettiği çiftleri askerden firar eden ağabey 20 yaşındaki Hasan D.'nin öldürdüğü belirlendi. Yaklaşık bir buçuk yıl önce ailesinin karşı çıkmasına rağmen Güler, Ferdi Azrak ile kaçarak evlenip, İstanbul'a yerleşti. Güler ve Ferdi A. çiftinin bu evlilikten Berfin adını verdikleri kızları dünyaya geldi. İddiaya göre, kızlarının evliliğini onaylamayan Ali ve Meryem D. çifti ile 4 oğlu aile meclisi kararıyla, kızları Güler damatları Ferdi ve torunları Berfin'in infazına karar verdi.
        
        Yapılan plana göre anne Meryem D., kızını telefonla arayıp, barışmak için Mersin'e çağırdı. Güler ve Ferdi Azrak çifti minik kızları Berfin'le 11 Şubat'ta babasının yaşadığı merkez Akdeniz ilçesi Siteler Mahallesi'ndeki eve geldi. Burada çıkan tartışma sonucu Güler ve Ferdi Azrak tabancayla öldürülürken kızları Berfin ise başından vurulup, ağır yaralandı. Olaydan sonra anne Meryem D., aralarında çıkan tartışma nedeniyle evde bulunan tabancayla kızına, damadına ve torununa kurşun yağdırdığını söyleyip, suçu üstlendi.

        Gözaltına alınan Meryem D. ise adliyeye sevk edilirken cinayeti namus meselesi yüzünden kendisinin işlediğini söyledi. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Meryem D., tutuklanıp, cezaevine gönderilmişti.

        Soruşturmayı derinleştiren Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri çifte cinayeti anne Meryem D.'nin işlemediğini, İstanbul'da askerlik yapan oğlu Hasan D.'nin firar edip gelerek töre infazını gerçekleştirdiğini belirledi.

        Bunun üzerine cinayet bürosu ekipleri, tetiği çektiği iddia edilen Hasan D.'nin saklandığı evde yakaladı. Daha sonra baba Ali D., kardeşler Mehmet, Vedat, Ahmet ve Sabri D. de göz altına alındı.

        Halen Adana'nın Karataş ilçesinde tutuklu bulunan Meryem D.'nin da, yeni gelişme nedeniyle Mersin'e getirilerek, yeniden ifadesinin alınacağı öğrenildi. Yakalanan 6 kişi emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

 

CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler