YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yenge değil canavar!
45 yaşındaydı 20 yıldır çocuğu olmuyordu... Ne mi yaptı? Eltisinin çocuğunu kıskandı. 2 yaşındaki minik Muammet'i boğarak öldürüd. Keömiklerini ise sobada yaktı. Cinayet baskın nasıl anlaşıldı?
Yenge değil canavar!
16 Haziran 2012 / 10:33 Güncelleme: 16 Haziran 2012 / 10:37

20 gündür kayıp olan iki yaşındaki Muhammet'in, 20 yıldır çocuğu olmayan yengesi tarafından öldürülüp sobada yakıldığı saptandı. Cinayeti, sobadaki kemik parçaları çözdü...

Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı Yunusemre Mahallesi'nde, 4 evin ortak kullandığı bahçede oyun oynarken bir anda ortadan kaybolan iki yaşındaki Muhammet Taşdemir, 20 gündür tüm aramalara rağmen bulunamadı. İki gün sonra Muhammet'in amcası Şakir Taşdemir'in evinden ağır kokular geldiği ihbarını alan polis, evde yaptığı aramada yaz geldiği için bahçeye konulan sobanın içinde yanmış kemik parçaları buldu. Sorguya alınan amca ile 20 yıllık imam nikâhlı eşi Aliye Acar (45), küçük çocuğun kaybolmasıyla ilgili bilgileri olmadığını söyledi. Ancak önceki gün sonuçları tamamlanan adli tıp analizlerinde, kemiklerin iki yaşındaki Muhammet'e ait olduğu tespit edildi. Polis, amca Taşdemir ile eşini gözaltına aldı. Aliye Acar, savcılık sorgusunda cinayeti itiraf etti. Çocuk sahibi olamayan Acar'ın, Muhammet'i kıskandığı için boğarak öldürdüğünü ve cesedini sobada yaktığını söylediği öğrenildi. Şüphelinin, Muhammet'in cesedini parçaladığı bıçak ve balta da sandığında bulundu. Şakir Taşdemir'in 4 yıl önce başka birisiyle evlenip bir çocuk sahibi olduğu, ancak Aliye Acar'ın yine de Taşdemir ile yaşamaya devam ettiği öğrenildi. Aliye Acar'ın ayrıca 3 yıl önce de Taşdemir'in annesini çıkan bir tartışmanın ardından bıçak ve baltayla kovaladığı, yaralanan kadının şikâyetçi olmaması nedeniyle olayın kapatıldığı ortaya çıktı.

'YÜREĞİMİZİ YAKTI'
Aliye Acar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Patnos Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan baba Emrah Taşdemir, "Ne yazık ki oğlumuz aynı zamanda komşumuz ve gelinimiz olan kişi tarafından vahşice öldürülmüş. Bizim ciğerimizi yaktı Allah onu da yaksın" dedi. Gözü yaşlı anne Nuriye Taşdemir ise "Günlerce umutlu bir bekleyiş içindeydik. Acı haber yüreğimizi yaktı" diye konuştu.  (Sabah)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler