YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeliz'in hayatı 27 bin TL etti
Yeliz'in hayatı 27 bin TL etti
03 Kasım 2009 22:16
Boğaziçi Köprüsü'nde 2005 yılında yaptığı kazada Yeliz Telli'nin ölümüne, 2 kişinin de yaralanmasına neden olan Başkomiser Ebubekir Temür'e verilen 2.5 yıllık hapis cezası paraya çevrildi.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanık Temür'un avukatı Ümmühan Sertdemir ile Telli'nin annesi müşteki Nermin Karaman ve avukatı Dilek Tutar katıldı. Müşteki avukatı Dilek Tutak, önceki duruşmalardaki taleplerini tekrar ettiklerini belirtti.

Sanık avukatı Ümmühan Sertdemir ise esas hakkındaki savunma dilekçesini tekrar ettiğini, sanığa isnat olunan suç tarihi itibarı ile TCK'nın tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme sebebiyet verme  kapsamında olduğunu söyledi. Sertdemir, kazada yaralananların şikayetçi olmadıklarını, bu nedenle, hükmün bu yasa maddeleri uyarınca kurulmasını ve hüküm kurulurken sanığın iyi halinin, davranışlarının gözetilerek takdiri indirim sebeplerinin ve lehe yasa hükümlerinin uygulanmasını istediklerini ifade etti.

KARAR
Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Ebubekir Temür'ün 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Sanığın mahkemedeki iyi hal ve davranışlarından dolayı cezayı 2.5 yıla indiren mahkeme heyeti, daha sonra TCK hükümleri uyarınca hapis cezasını adli para cezasına çevirdi. Mahkeme heyeti, Temür'e 27 bin 300 TL adli para cezası verilmesini kararlaştırdı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler