YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaza girdik derken bir yağış haberi geldi
Yaza girdik derken bir yağış haberi geldi
Yaza girdik derken bir yağış haberi geldi
04 Haziran 2008 / 18:52 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Yaza girdik derken bir yağış haberi geldi. Cuma'dan itibaren Marmara Bölgesi'nde gökgürültülü sağanak yağış olacak...


Yaza girdik derken bir yağış haberi geldi. Özellikle de Cuma'dan itibaren Marmara Bölgesi'nde gökgürültülü sağanak yağış olacak...


Güneşli günlerin ardından hafta sonu İstanbul'u yağışlı bir hava bekliyor. Devlet Meteoroloji İşleri'nin yayımladığı 5 günlük hava tahmin raporlarına göre, Cuma gününden itibaren yurdun batı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlı hava etkisini gösterecek. Hava sıcaklığı İstanbul ve çevresinde 25 - 26 derece civarında olacak. Cumartesi ve Pazar günleri yağışlı hava yurdun doğu kesimlerine doğru yayılırken, Marmara bölgesinde bulutlu bir havanın hakim olması, yer yer hafif yağışlı bir hava bekleniyor.


Hava sıcaklığı pazar gününden itibaren 1-2 derece artarak 27 dereceye ulaşacak.


İLÇELERDE DURUM


Cumartesi günü ise İstanbul'un kuzey ilçelerinde yani Şile, Beykoz, Ümraniye ve Sarıyer'de kısa süreli hafif yağışlar bekleniyor. İstanbul'un diğer ilçeleriyle birlikte Balıkesir, Yalova, Bursa, Çanakkale ve Bilecik parçalı çok bulutlu olacak. Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli ve Sakarya'da aralıklı olarak sağanak yağış görülecek


Pazar günü ise Balıkesir ve Çanakkale'nin dışında tüm il ve ilçe merkezlerinde aralıklı olarak öğle saatlerinden itibaren gökgürültülü sağanak yağış görülecek.


Sıcaklıklar İstanbul'da 24-25 derece olacak, 14-15 derece gece sıcaklıkları olacak.


DİĞER BÖLGELERDE İSE


- Karadeniz Bölgesi'nde Batı ve Doğu Karadeniz'de yağış olacak. Pazartesi gününe kadar bu bölgelerde yağışlı bir hava bekleniyor.


- Ege Bölgesi'nde denizden esen rüzgar bulut taşıyacağından, 2-3 gün boyunca gökyüzünde bulut yoğunluğu fazla olacak. İzmir’den, Muğla ve Afyon'a kadar zaman zaman bulutlu, ancak nemli ve sıcak bir hava bekleniyor.


- İç Anadolu Bölgesi'nin genelinde yarın yağış beklenmiyor. Lodosla birlikte sıcaklık artacak ama, lodos beraberinde daha puslu ve tozlu bir havaya neden olacak. Cuma günü Niğde-Sivas arasında yağmur görülebilir.


- Akdeniz bölgesinde esmeye devam eden lodos, nem oranını yüzde 70’e kadar çıkardığından hava çok daha bunaltıcı. Hissedilen sıcaklık 35 derecenin üzerine kadar çıkabiliyor. Bugünlerde Antalya’da zaman zaman hava bulutlanabilir. Güneydoğu Anadolu’da sıcaklık yarın 40 dereceye yaklaşacak.


- Doğu Anadolu’da rüzgar hafif, bölgede bu üç gün yağış beklenmiyor, hava genellikle açık olacak. Güneşin de etkisi ile özellikle yarın yüksek sıcaklıklar yaşanacak.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler