YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yayladağı Gümrük Kapısı'ndan 6 bin 765 Türk vatandaşı Suriye'ye gidecek
Yayladağı Gümrük Kapısı'ndan 6 bin 765 Türk vatandaşı Suriye'ye gidecek
Yayladağı Gümrük Kapısı'ndan 6 bin 765 Türk vatandaşı Suriye'ye gidecek
08 Aralık 2008 / 14:31 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Kurban Bayramı dolayısıyla Türkiye'deki yakınlarını 48 saat yatılı ziyarete gelen Suriye vatandaşları, Cilvegözü Gümrük Kapası'ndan giriş yapmaya başladı.

Cilvegözü sınır kapısından bu sabah erken saatlerinde başlayan bayramlaşmada şu ana kadar 1300 kişi giriş yaptı


İki ülke arasında yapılan protokol gereği Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan 29 bin Suriye vatandaşı Türkiye'ye gelecek. Yayladağı Gümrük Kapısı'ndan 6 bin 765 Türk vatandaşı Suriye'ye gidecek.


Kurban bayramı nedeni ile Türkiye’de bulunan yakınlarının yanına gelerek 48 saat süreyle yatılı kalacak olan Suriye’lilerin  Türkiye’ye geçişleri başladı.


Cilvegözğü sınır kapısından, sabahın erken saatlerinde başlayan geçişlerde şu ana kadar 1300 kişinin giriş yaptığı belirtildi. Hatay’ın  Reyhanlı ilçesi Cilvegözü sınır kapısından Türkiye’ye  giriş  yapan Suriye vatandaşları yakınlarının yanında 48 saat süreyle yatılı olarak  kalacak.  Cilvegözünden  gelen Suriye’liler bayramlaşmak amacıyla günlerce hazırlandıklarını  ve Türkiye’ye gelerek yakınlarının yanında  bayramı geçirecekleri için mutlu olduklarını söylediler.


Toplu taşıma araçları ile gelen Suriyelilerden Hamit Karamustafa, her yıl Türkiye’ye geldiklerini ve yakınları  ile bayramlaşacaklarını  belirterek “ancak 48 saat süre bayramlaşmaya ve yakınlarımızı görmeye yetmiyor. Biz Türkiye ve Suriye yetkililerinden sürenin uzatılmasını istiyoruz” dedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler