YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yavru kediyi kurtarmak için itfaiye seferber oldu
Yavru kediyi kurtarmak için itfaiye seferber oldu
25 Eylül 2014 06:40
İstanbul Beyoğlu’nda tünelin beton blokları arasına sıkışan yavru kediyi kurtarmak için itfaiye ekipleri seferber oldu.

Sıkıştığı yerde sürekli miyavlayan yavru kedi, blokların üzerindeki metal kaplama sökülerek kurtarıldı. Yavru kedi kendisini kurtaran itfaiyeciye sıkı sıkı tutunarak kucağından inmedi.

Olay, Tarlabaşı Bulvarı’nı Cumhuriyet Caddesi’ne bağlayan tünelde dün saat 18.30 sıralarında meydana geldi. Tüneldeki otobüs durağına inen vatandaşlar, beton kolonlar arasından yükselen kedi sesini duydu. Kedinin bulunduğu yerde sıkıştığını anlayan vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, tünelin üst kısmındaki kaplama bölümü sökerek kediye ulaşmaya çalıştı. Kolonlar arasında başka yavru kediler bulunduğunu gören ekipler, sıkışan kedinin de yavru olduğunu anladı.

Uzun uğraşların ardından sürekli miyavlayan yavru kedinin yerini tespit eden itfaiyeciler, tünele inen merdivenlerin bulunduğu bölümdeki metal kaplamaları söktü. Daha sonra bir itfaiye eri, elini sokarak yavru kediyi sıkıştığı yerden çıkarttı. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından kurtarılan yavru kedi, kendisini kurtaran itfaiyeciye pençeleriyle sıkı sıkı tutundu.

Çok korktuğu belli olan yavru kedi daha sonra yuvasının bulunduğu yere bırakıldı. Çevrede toplanan vatandaşlar da kurtarma çalışmalarını büyük bir merakla izledi. Yavru kedinin yaralanmamış olması herkesi sevindirdi.

 

CİHAN

16:31
 // KEDİLER VATANDAŞLIKTAN ATILSIN
Bu kediler de, doğurup doğurup çocuklarını sokağa salıyor. En az üç yavru kedi politikasını benimsemiyorum. Madem bakmayacaksın, ne diye doğuruyorsun. Memlekette 10 gram ciğerin fiyatından haberin var mı?...
25 Eylül 2014 16:31
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler