YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yavru karacalar koruma altına alındı
Yavru karacalar koruma altına alındı
03 Haziran 2013 13:05
Giresun'un Espiye, Bulancak ve Görele ilçelerinde köylüler tarafından bulunan yavru karacalar, Orman ve Su işleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğü'nce koruma altına alındı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürülüğü ekiplerinin köylülerinden teslim aldığı 3 yavru karaca, Giresun Belediyesi Hayvan Barınağı'nda getirildi. Biberonla süt ve bebek maması ile beslenen yavru karacalar, görevliler tarafından titizlikle bakılıyor.

Giresun Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Fatih Yeşil, gazetecilere yaptığı açıklamada, yavru karacaların kendilerine getirildiğinde gayet sağlıklı olduğunu söyledi.

Yavru karacakların kendileri tarafından bakımının bir haftadır gerçekleştirildiğini ifade eden Yeşil, "Biz burada yavru karacaların bakımını üstlendik. Yavruları hergün süt ve bebek maması ile besliyoruz. Şuanda sağlık durumları gayet iyi" dedi.

Bir süre daha yavruların bakımlarını gerçekleştireceklerini aktaran Yeşil, şöyle konuştu:

"Kendilerini toparladıklarında Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkilileri bu hayvanlarla ilgili kararı verecek. Uygun ortamlara bırakılmalarını sağlayacaklar. Burada kaldıkları sürece biz bu yavrulara misafir muamelesi yapmaktayız. Bakımlarını en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz"

Yeşil, karacaların çok hassas hayvanlar olduklarına işaret ederek, Giresun halkından özellikle doğum sürecinin yaşandığı bugünlerde karacalardan uzak durmalarını istedi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler