YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşlılara ücretsiz ulaşım kartı
Yaşlılara ücretsiz ulaşım kartı
22 Aralık 2009 08:44
65 yaş ve üzeri yaşlılara verilen tüm ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanmalarını sağlayan kartlar sürekli hale gelecek

Rotterdam anakent belediyesi 2008 yılında ilk kez başlayan ve üç yıllık sure içerisinde takibi kararlaştırılan 65 yaş üzeri yaşlıların belediyenin tüm ulaşım araçlarından ücretsiz olarak faydalanmalarını sağlayan ve her yıl yenilenen kartlar önümüzdeki yıldan itibaren sürekli hale getirilecek.

Rotterdam anakent belediyesi ulaşımdan sorumlu belediye başkan yardımcısı Hans Vervat ve belediye meclis üyesi Zeki Baran, Humanitas adlı belediyeye ait huzur evine gelerek burada yaşamakta olan 65 yaş üzeri insanlara ücretsiz seyahat kartlarını bir tören ile dağıttı.

Törende bir konuşma yapan başkan yardımcısı Hans Vervat, bölgelerinde yaşayan yaşlıların yaşamlarını kolaylaştırmak ve kendilerine ekonomik destek sağlamak amacıyla böyle bir deneme amaçlı hizmet başlattıklarını söyledi. Hans Vervat, 31 Aralık 2010 tarihine kadar devam edecek olan bu denemelerin daha da geliştirilerek 1 Aralık 2010 yılında tamamen uygulanmasına geçileceğini sözlerine ekledi.

Rotterdam Meclis Üyesi Zeki Baran ise 2008 yılından beri şehirde yaşlılara yönelik yıllık bedava ulaşım kartlarının her sene bir yıllığına uzatılarak yenilendiğini, bundan sonra kartların devamlı hale geleceğini ve 65 yaş ve üzeri insanların Rotterdam toplu taşıma araçlarından bedava faydalanacağını vurguladı. Zeki Baran ücretsiz taşımanın, Rotterdam belediyesine dahil toplu taşıma araçlarından sabah saat 09.00 dan sonra akşam 01.00'a kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

Humanitas huzur evi çatısı altında bulunan 65 yaş üzeri insanların belediye araçlarından ücretsiz yararlanmasını sağlayan kartların dağıtılması törenine Türkler de katıldı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler