YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşlı adamın ağlatan vasiyeti
Trenin altında kalıp ölen yaşlı adamın ağlatan vasiyeti.
Yaşlı adamın ağlatan vasiyeti
26 Mart 2010 / 21:35 Güncelleme: 26 Mart 2010 / 21:44

Eskişehir'de, trenin altında kalıp hayatını kaybeden yaşlı adamın üzerinden çıkan ve öldüğü zaman hiçbir yakının bakmayacağını savunduğu engelli kızının Sosyal Esirgeme Kurumu'na verilmesini istediği vasiyet notu duygulandırdı.  

Olay, Çamlıca Mahallesi Elmalık mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yasin Kurtulmuş (83) adlı yaşlı adam, bahse konu yerde demiryolunun karşısına geçmek isterken Eskişehir'den İstanbul istikametine giden makinist Eyüp A.'nın kullandığı 1121 sefer sayılı Cumhuriyet Ekspresi'nin altında kaldı. Yaşlı adam, olay yerinde feci şekilde can verdi.

Kulaklarının ağır işittiği öğrenilen Kurtulmuş'un evine götürdüğü ekmeği ile diğer eşyaları rayların arasına saçıldı. Yaşlı adamın üzerinden çıkan "Ben ölürsem kızıma kimse bakmaz. Bu yüzden kızımın bakımı için Sosyal Esirgeme Kurumu'na verilmesini istiyorum. Kızımın maaşını devlet alsın, ona baksın. Ben bakamıyorum, benim çocuklarım bakmaz" yazılı not dikkati çekti. Yasin Kurtulmuş'un kızı Emine Kurtulmuş'un, zihinsel engelli olduğu bildirildi.  

Bu arada Kurtulmuş'un cenazesi, olay yerindeki incelemenin tamamlanmasının ardından otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gönderildi. Bunun üzerine bir süre ulaşıma kapanan demiryolu yeniden açıldı. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler