YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşıtları 23 Nisan kutladı o bayrak sattı
Adana'da öğrenciler 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüşte eğlenirken 7 yaşındaki Efe bayrak satmaya çalıştı.
Yaşıtları 23 Nisan kutladı o bayrak sattı
23 Nisan 2015 / 21:21 Güncelleme: 23 Nisan 2015 / 21:29

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Parkı’ndan bando eşliğinde İstasyon Meydanı’na kadar yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe, protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Bayram coşkusu gözlerinden okunan öğrenciler, bayrak sallayarak bayramlarını doyasıya yaşadı.

5 liraya bayrak satmaya çalıştı

Yürüyüş sırasında elinde bayraklarla beliren 7 yaşındaki Efe U., "Bayrak 5 lira" diyerek protokol üyelerinin karşısına çıktı. Protokol üyelerine bayrak satamayan minik Efe, daha sonra karşısına çıkan kendi yaşındaki öğrencileri görünce önce bir duraksadı. Bir burukluk yaşadığı mimiklerinden belli olan Efe, yaşıtları geçtikten sonra ise tekrar "Bayrak 5 lira" diyerek bayraklarını satmaya çalıştı.

"Kardeşlerime ekmek götürüyorum"

İlkokula gittiğini belirten Efe, "Türk bayrağı satıyoruz. Davul ve bandaj satıyorum. Bayraklar 5 lira. Okula gidiyorum ama bugün bayrak satmaya geldim. Başka zamanlar davul satıyorum. 4 kardeşiz. Kardeşlerime ekmek götürüyorum" dedi.

2-408.jpg

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler