YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yasin Hayal’in şaşırtan değişikliği
Yasin Hayal’in şaşırtan değişikliği
02 Ağustos 2013 14:37
Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesinde azmettirici olan ve Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde müebbet hapis yatan Yasin Hayal cezaevinde 6 ayda 25 kilo verdi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink davasında 'Tasarlayarak öldürmeye azmettirmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan cinayettin azmettiricisi Yasin Hayal hükümlü/tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde cezasını çekiyor.

Sabah saatlerinde rahatsızlanan Hayal, Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Cezaevi ring aracıyla geniş güvenlik önlemi altında hastaneye getirilen Hayal, mahkum koğuşunda bir süre bekletildikten sonra poliklinikte sağlık kontrolünden geçirildi.Hayal’in saç ve sakallarını kestiği ve bir hayli zayıfladığı görüldü.

6 ay önceki hastanedeki kontrollerinde 105 kilo olduğu kaydedilen Hayal’in 25 kilo verdiği öğrenildi.1 yıl önce psikolojik sorunları nedeniyle tek başına kaldığı koğuşun yataklarını yaktığı için 'Kamu Malına Zarar Vermek' suçundan 6 ayhapis cezasına çarptırılan Hayal’in psikolojik tedavilerin ardından normale döndüğü ve bu süre zarfında aldığı kiloları verdiği ortaya çıktı.

Sağlık kontrolü tamamlanan Hayal, geniş güvenlik önlemleri altında yeniden cezaevine götürüldü.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler