YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yasin Börü'nün arkadaşı dehşet dolu anları unutamıyor
Yasin Börü'nün arkadaşı dehşet dolu anları unutamıyor
27 Eylül 2015 13:10
Diyarbakır'da geçen yıl Kurban Bayramı'nın 4. günü ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken 4 arkadaşı gözlerinin önünde vahşice öldürülen Yusuf Er'in bayramda acıları tazelendi.

Diyarbakır'da bir dernek tarafından hazırlanan kurban eti paketlerini yoksullara dağıtırken DAEŞ bahanesiyle 6-7 Ekim'de düzenlenen izinsiz gösterilerde arkadaşları Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyat Güneş'in vahşice öldürüldüğü saldırıdan yaralı kurtulan Yusuf Er, bayramı buruk geçiriyor.

Dehşet dolu anları ilk günkü gibi hatırlayan Er, bu tür olayların son bulmasını diliyor.

"Bir insan nasıl bu kadar vahşi olabilir "

Er, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın ardından psikolojisinin bozulduğunu, arkadaşlarının vahşice öldürüldüğü anların sürekli gözünün önüne geldiğini bildirdi.

Saldırının üzerinden bir yıl geçtiğine işaret eden Er, saldırıda ağır yaralandığını, 3 gün tedavinin ardından ayağa kalkabildiği için Allah'a şükrettiğini belirtti.

Er, "Hastanede yaralarıma bakarken, 'Bir insan nasıl bu kadar vahşi olabilir ' diye düşündüm. Arakan'da, Myanmar'da katledilenler aklıma geliyor. Yasin, Hasan, Hüseyin ve Riyat da Türkiye topraklarında bu katliamın birer örneğidir" dedi. 

Saldırının ardından tedavi gördüğü hastaneye getirilen arkadaşını pantolonundan tanıdığını ifade eden Er, yaşadıkları dehşet dolu anları şöyle anlattı:

"Biz binadayken o vahşi insanlar arkadaşlarımın cesetlerine işkence yaparken aşağı inmeyen kadınlar ve yaşlılar, balkon ve pencerelere çıkarak tencere, tavaları demirlere vurarak, zılgıt çekip onlara destek veriyorlardı. Kim o günden sonra arkadaşlarımın katledildiği binanın önüne gittiyse mutlaka gözyaşı döküyor. Binanın önüne bir kaç kez gitmeye çalıştım ama dayanamadım, oradan uzaklaştım."

İl dışında bir süre tedavi olduktan sonra Diyarbakır'a döndüğünü ve arkadaşlarının mezarını ziyaret ettiğini belirten Er, onlar için dua ettiğini aktardı.

Er, "Her Kurban Bayramı geldiğinde aklımıza Yasin, Hasan, Hüseyin ve Riyat gelecek. Allah'tan temennimiz bir daha bu tür olayların yaşanmamasıdır. Faillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler