YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşar Alptekin: ‘Ölmenin ve namaz kılmanın yaşı yoktur’
Eski manken ve oyuncu Yaşar Alptekin, “Unutmayın ki ölmenin ve namaz kılmanın yaşı yoktur. Bu yüzden hazırlıklı olmalıyız" dedi.
Yaşar Alptekin: ‘Ölmenin ve namaz kılmanın yaşı yoktur’
28 Haziran 2015 / 17:36 Güncelleme: 28 Haziran 2015 / 17:38

 Yaşar Alptekin, “Ne yazık ki bazı insanlar namaz kılmayı yaşlı işi zannederek sonraya bırakıyorlar. Ölümün her an gelebileceğini unutuyorlar. Unutmayın ki ölmenin ve namaz kılmanın yaşı yoktur. Bu yüzden hazırlıklı olmalıyız" dedi.

Kağıthane Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği programda ilçe sakinleriyle buluşan eski manken Yaşar Alptekin, Namazla nasıl huzur bulduğunu anlattı.

Hasbahçe etkinlik alanında yaşadığı değişimi anlatan Alptekin, namazla yeniden doğduğunu belirterek, "Ancak namazla huzura ulaşabilirsiniz. Namaz Rabbimize şükrümüzün ifadesidir. Sonraya bırakılamayacak kadar önemlidir. Ne yazık ki bazı insanlar namaz kılmayı yaşlı işi zannederek sonraya bırakıyorlar. Ölümün her an gelebileceğini unutuyorlar. Unutmayın ki ölmenin ve namaz kılmanın yaşı yoktur. Bu yüzden hazırlıklı olmalıyız" dedi.

Hayatın namazla güzelleşeceğinin altını çizen Alptekin, "Namaz insanı ve hayatı güzelleştirir. Benim hayatım da namazla güzelleşti. Her namazımı, ruhumu ve bedenimi iyice hazırlayarak, Rabbimle son defa buluşacakmış gibi kılıyorum" diye konuştu.
İnsanların gençliklerini boşa geçirmemelerini isteyen Alptekin, “Gençliğinizin kıymetini bilin, bir gün namazsız geçen günlerinizden dolayı pişmanlık duyacaksınız ama iş işten geçmiş olacak" dedi. Programın sonunda Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Yaşar Alptekin'e teşekkür ederek plaket takdim etti. 

Namazın vakit ve şartları belli...
 // Abdullah
Ölümün vakti yoktur da namaz kılmanın vakitleri ve şartları bellidir. Sen de yeni fıkıh kâidesi mi çıkartıyorsun arkadaş.?...
28 Haziran 2015 Pazar 22:35
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler