YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşamak için daha ne yapsaydı?
Kendisinden 17 yaş büyük adamın aşkına karşılık vermeyen genç öğretmen tüm uğraşlarına rağmen acı sondan kurtulamadı.
Yaşamak için daha ne yapsaydı?
13 Mart 2010 / 07:56 Güncelleme: 13 Mart 2010 / 09:53

Ardahan'ın Göle ilçesine 3 ay önce atanan anaokulu öğretmeni Saadet Ulus (25), aşkına karşılık vermediği muhasebecinin evinin önünde gerçekleştirdiği satırlı saldırısı sonucu öldü. Muğla Üniversitesi'nden 2 yıl önce mezun olan Ulus, bir süre sözleşmeli öğretmen olarak İstanbul'da görev yaptı. Bu dönemde 42 yaşındaki muhasebeci Yalçın A. ile tanıştı. Eşinden boşandığı öğrenilen muhasebeci, Ulus'a aşık oldu. Aşk mektupları gönderen şahıs, ‘Hayır’ cevabı alınca deliye döndü. Ulus’u rahatsız etmeye başladı.

ÇOK SEVİLMİŞTİ

Bunun üzerine Ulus, Yalçın A. hakkında kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle İstanbul'da savcılığa suç duyurusunda bulundu. Son olarak İstanbul'dan ayrılmaya karar veren Uslu'nun, 3 ay önce Ardahan'ın Çallıdere Köyü'ne ataması yapıldı. Ulus'un tayini, güvenlik gerekçesiyle ilçe merkezine alındı. Ocak ayından beri Salimbey Mahallesi'ndeki Merkez Anaokulu'nda görev yapan Saadet öğretmen, arkadaşları ve öğrencileri tarafından çok sevildi. Bu sırada Yalçın A, Ulus'un Göle'ye atandığını öğrendi. Bir ay önce ilçeye giderek sahte kimlikle bir otele yerleşen Yalçın A, Saadet öğretmeni takip etmeye başladı. Aşkına karşılık bulamadığı için kızgın olan Yalçın A, dün sabah Saadet Ulus'un evinin önünde beklemeye başladı. Genç öğretmen, saat 07.30'da evinden çıktı. Yaklaşık 500 metre uzaklıktaki görev yaptığı Merkez Anaokulu'na gitmek için caddede yürümeye başladı. Bu sırada Yalçın A. elindeki satırla Ulus'a arkadan saldırdı. Bir anda satır darbeleriyle neye uğradığını şaşıran Saadet öğretmen kanlar içinde yere yığıldı.

POLİS NİŞANLISI BİLMİYORDU

Hastaneye kaldırılan Saadet öğretmen kurtarılamadı. Ulus'un Erzurum'da görevli polis memuru nişanlısına durumu anlatamadığı öğrenildi. Cinayetin ardından saldırganın peşine düşen polis, ilçede geniş güvenlik önlemi aldı. Yapılan operasyonlarla her yerde aranan Yalçın A., olaydan bir saat sonra ilçe çıkışında görüldü. Hemen bu bölgeye sevk edilen ekipler, Kars Caddesi'nde Yalçın A'yı yakaladı. Yalçın A, ilk ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf etti. Ulus'u çok sevdiğini öne süren zanlının, "İstanbul'da tanıştık. Mektuplar yazıyordum. Ama o bana yüz vermedi, tersledi. Bunun için öldürdüm" dediği belirtildi. Yalçın A'nın bir başka cinayetten de arandığı ortaya çıktı.

Mutlaka uzak durun

Çeşitli ruhsal sorunları olan kişilerin beyinlerinin normal insanlar gibi çalışmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Arif Verimli, bu tür insanların çevrelerindeki insanlara ciddi şekilde zarar verebileceklerini belirtti. Prof. Verimli, "Sağlıklı bir beyin; yenilgiyi, terk edilmeyi, ayrılığı hazmedebilir. Yaşadığı zorlukların üstesinden gelebilir. Sorunlarının çözerken kendisine ve yakın çevresindeki insanlara zarar vermeyi hiçbir zaman düşünmez. Her sorunun bir çözümü olduğuna odaklanır ve yoluna devam eder. Sağlıksız beyinler ise olaylara saydıklarımın tam tersi tepki verirler" dedi...

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler