YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarışlara tövbe edip pankart astı
Yarışlara tövbe edip pankart astı
30 Haziran 2010 20:16
At yarışına tövbe eden emlakçıdan ibretlik pankart: İçki öldürür, kumar söndürür, at yarışı süründürür

İzmir'de 45 yıl aralıksız at yarışı oynadıktan sonra ani bir kararla bu alışkanlığını noktalayan emlakçı İbrahim Topçu, çevresindekilere örnek olmak için işyerinin önüne, "İçki öldürür, kumar söndürür, at yarışı süründürür' yazılı pankart astı. Aynı zamanda müzisyen olan 58 yaşındaki Topçu, at yarışını bıraktıktan sonra evine huzur geldiğini söyleyerek kumar tutkunlarına kötü alışkanlıklardan vazgeçmeleri tavsiyesinde bulundu.
 

İzmir'de emlakçılık yapan İbrahim Topçu, 45 yıl aralıksız at yarışı oynadı. Maddi ve manevi anlamda büyük kayıplara uğrayan Topçu, ani bir karar alarak at yarışı hastalığından 7 Haziran günü tamamen kurtuldu. Bu kararını hayatının dönüm noktası olarak gören Topçu, 'Kamuoyuna duyurulur' başlığıyla hazırlattığı ' pankartta çevresindekilerle paylaştı. "İçki öldürür, kumar söndürür, at yarışı süründürür" yazılı ilginç pankartla toplumsal mesaj vermeyi amaçladığını ifade eden Topçu, evlilik hayatında eşi ile ayrılma noktasına kadar geldiğini anlattı.
   

Emlakçı dükkanının önüne astığı, "İçki öldürür, kumar söndürür, at yarışı süründürür. 7 Haziran tarihinden itibaren şeytanın var olduğu bütün kumarlar bırakılmıştır. Darısı bütün arkadaşlarımın başına" yazılı pankartla birlikte çevresinden olumlu tepkiler aldığını söyleyen Topçu, at yarışını bırakma kararının ardından çok rahat ve huzurlu olduğunu söyledi.
   

İbrahim Topçu'nun 41 yıllık eşi Bahtiyar Topçu da, evlilik hayatında eşinin at yarışı oynadığı dönemlerde kötü zamanlar geçirdiğini hatta ayrılma noktasına kadar geldiğini söyledi. Şimdilerde ise eşinin aldığı kararı desteklediğini ifade eden Bahtiyar Topçu, eşinin at yarışını bırakma kararıyla mutlu olduğunu dile getirdi. CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler