YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarın PTT, banka, hastane açık mı? 2016
Yarın PTT, banka, hastane açık mı? 2016
07 Temmuz 2016 12:46
Ramazan bayramı bu akşam sona eriyor. 8 Temmuz Cuma günü resmi daireler tatil mi? PTT, banka, hastane gibi yerler 8 Temmuz'da hizmet verecek mi? Buralarda

Ramazan bayramı tatili uzatıldı. Bayram tatillerinin uzatıldığı haftalarda bazen tatil karmaşası olabiliyor. Bayram, 8 Temmuz Cuma sabahı sona eriyor. Haftaiçinin son günü olan cuma günü tatil mi? Kamu kurum ve kuruluşları yani resmi daireler 8 Temmuz Cuma günü açık olacak mı? PTT, banka, hastane gibi yerler 8 Temmuz'da açık mı kapalı mı? Her sene bayram tatillerinin farklılık göstermesi nedeniyle tatil günleri de değişiyor.

Bu yıl yani 2016'da 9 günlük bayram tatili verildi. Bayram tatilinin bitmesine yakın en çok araştırılan konulardan biri de 8 Temmuz Cuma günü PTT şubelerin açık olup olmadığı konusu. 

Bakanlar Kurulu tarafından Bayram tatilinin 9 gün olarak ilan edildi. 9 günlük tatil kamu çalışanları kapsadığı için PTT'lerin açık olup olmadığı konusu merak edilmeye başlandı.

Devlet daireleri, resmi kamu ve kurum kuruluşları, devlet okulları resmi tatil sebebiyle 9 günlük Bayram Tatiline girecekler. Lakin nöbet durumu olan kamu kurum ve kuruluşları nöbet görevlerinde olacaklar. Peki PTT şubeleri bayram tatilinde açık olacak mı?

PTT şubeleri 4 Temmuz - 8 Temmuz 2016 tarihleri arasında açık olmayacak. Vatandaşlar kargo ve banka işlemlerini devam eden hafta PTT şubelerinden halledebilir.

8 Temmuz Cuma günü memurlar idari izinli sayılıyor. Buna bağlı olarak kamu bankaları hizmete açık olmayabilir. Fakat özel bankaların tamamı 8 Temmuz Cuma günü açık olacaktır Mesai saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi ve diğer bankacılık işlerinizi yapabilirsiniz. 

EFT işlemi için banka şubesine kadar gitmek zorunda değilsiniz. Bankanın internet bankacılığı üzerinden de işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi bilmiyorsanız ya da unuttuysanız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler