YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarın okullar tatil mi? 03 Aralık 2015 kar tatili olan yerler
Yarın okullar tatil mi? 03 Aralık 2015 kar tatili olan yerler
02 Aralık 2015 18:06
Kar yağışı tüm yurdu etkisi altına aldı. Geçtiğimiz yıllarda kar yağışı tatili de beraberinde getirmişti. Karın ardından okullar tatil olacak mı? 03 Aralık 2015'te kar tatili olan iller var mı? Yarın okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyor.

Öğrencilerin gözü kar nedeniyle okulalrın tatil olup olmayacağında... Yarın okullar tatil oalcak mı? Kar yağışı geçmiş senelerde birçok bölgede okulların kısa veya uzun süreli tatil olmasına neden oldu. Geçen sene sık sık yağan kar nedeniyle öğrenciler de sık sık kar tatili yaptı.

Bugün aniden bastıran kar yağışı öğrencileri heyecanlandırdı. BAzı öürenciler yarının tatil olmasını diledi... Yarın okullarda kar tatili var mı? 03 Aralık 2015'te kar tatili olan iller var mı?  Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.  Aralık Perşembe Kar tatili olan iller, 3 Aralık Perşembe 2015 yarın hangi illerde okullar tatil? 3 Aralık Perşembe günü okulların tatil edildiği iller.. 

Kar yağışı olan illerden okullar tatil mi soruları gelmeye başladı. Ankara, Düzce, Bolu, Kocaeli,Yozgat ve Kırıkkale Valiliği'nin henüz kar tatili kararı bulunmuyor.

Yarın okulların tatil edilme ihtimali gece saatlerinde bu illerdeki hava durumu raporlarına göre şekillenecek.

Yoğun karın görüldüğü, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan için okulların tatil edilip edilmeyeceği hakkında henüz bir açıklama gelmedi ancak geldiği takdirde sizinle paylaşacağız.

ANKARA'DA KAR YAĞIŞI OKULLAR TATİL Mİ?

ANKARA'da kar yağışı beklenenden yoğun oldu. Araçlar trafikte kalırken kent kısa sürede ulaşım yönünden aksamalar yaşadı.

Ankara Valiliği henüz okulların yarın tatil olması yönünde bir çalışma yapmış değil. Karın yağmurla birlikte eriyerek etkisini yitirmesi beklendiğinden yarın okulların tatil olması olası görünmüyor.

BOLU KAR YAĞIŞI ULAŞIM AKSIYOR OKULLAR TATİL Mİ?

Bolu Merkez, Gerede ve Yeniçağa ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile özel öğretim kurumlarında okullar, yarın 1 gün (03 Aralık 2015) süreliğine tatil edildi.

Bolu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle il genelindeki kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile memur ve diğer kamu görevlilerinin aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

HAVA DURUMU YOĞUN KAR YAĞIŞI OLAN İLLER

Son hava durumu raporuna göre Kastamonu, Bolu, Karabük, Zonguldak, Bartın, Düzce, Hakkari, Ardahan, Artvin, Bayburt, Tunceli, Sivas, Malatya, Tokat, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Amasya ve Çankırı illerinde yoğun kar yağışı etkili oluyor. Kar yağışı yarın yani perşembe günü de devam edecek.

YOZGAT KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR

Yozgat'ta, gece başlayan ve sabah saatlerine kadar aralıklarla devam eden sağanak, yerini kar yağışına bıraktı. Kar kalınlığının 5 santimetreye ulaştığı Yozgat-Sivas karayolu Muslubelen mevkisinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. Karayolları ekipleri, yolun ulaşıma açık kalması için karla mücadele çalışması yürütüyor. Trafik ekipleri de sürücüleri etkili kar yağışına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Meteoroloji İl Müdürlüğü, kentte kar yağışının iki gün boyunca etkisini sürdüreceğini bildirdi.

KIRIKKALEKAR YAĞIŞI VE FIRTINA

Kentte sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ve fırtına vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, otobüs duraklarına ve ağaçların altına sığınarak korunmaya çalıştı.

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri de trafiğin yoğun olduğu Kırıkkale-Kayseri ve Kırıkkale-Samsun karayolu ve kavşaklarında görev alarak sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kentte kar yağışının aralıklarla 5 Aralık'a kadar devam edeceği bildirildi.

DÜZCE D 100 BOLU DAĞI ULAŞIMI SON DURUM?

Düzce'de D-100 karayolu ve TEM Otoyolu Bolu Dağı geçişinde kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oluyor. Kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı Bolu Dağı'nın Düzce kesiminde yer alan Bakacak, Karanlıkdere, Bıçkıyanı ve Sarıçökek mevkilerinde sürücüler, zaman zaman kayganlaşan zeminde zor anlar yaşıyor.

Karayolları ekiplerinin kar küreme ve tuzlama çalışması yaptığı güzergahta, trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları ve hızlı gitmemeleri konusunda uyarıyor.

Kaynaşlı, Yığılca ve Gölyaka ilçeleri ile yüksek kesimlerdeki Güzeldere, Kardüz ve Topuk yaylaları mevkilerinde kar yağışı etkisini sürdürüyor.

KARABÜK KAR YAĞIŞI

Karabük'ün yüksek kesimlerinde kar yağışı, sabah saatlerinden itibaren etkisini artırdı. Karabük-Bartın karayolunda kar nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Kış lastiği ve zincir bulunmayan bazı araçların yolda kaldığı güzergahta, Karayolları 153. Şube Şefliği ekipleri kar küreme çalışması yapıyor. Safranbolu ilçesinde de belediye ekiplerince ana yollar ve ara sokaklarda biriken karlar temizleniyor.

 

 // ali
Bize nedn yayomuyo...
04 Aralık 2015 12:15
kar tatili
 // nurulah kılı
vezir köprüde kar tatili nezaman ola...
03 Aralık 2015 Perşembe 11:41
okul
 // elif
tatilmi
...
03 Aralık 2015 Perşembe 07:31
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler