YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarın kar tatili olan iller ve ilçeler 04 Aralık 2015
Yarın kar tatili olan iller ve ilçeler 04 Aralık 2015
03 Aralık 2015 17:41
Kar tatili yarın bazı il ve ilçelerde ilan edildi. Yarın bazı il ve ilçelerde bulunan okullar kar nedeniyle tatil edilecek. 04 Aralık 2015 kar tatili olan okullar il ve ilçe olarak haberimizin detayında.

Yarın (04 Aralık 2015) kar nedeniyle birçok okul tatil edildi. İlk, orta , lise gibi eğitimin temel taşlarına kar yağışı nedeniyle tatil verildi. Bazı illere kar tatili verilirken, bazı il ve ilçelerde yetersiz kar yağışı nedeniyle tatil yapılmadı. (04 Aralık 2015) kar tatili olan il ve ilçeler...

Yarın bazı okullar kar tatili nedeniyle haftasonununda birleşmesiyle 3 gün tatil yapacak. Kar yağışı nedeniyle yarın bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. Birçok ilçede yarın (04 Aralık 2015) okullar tatil oldu. Bazı bölgelerde ise kar tatilinin olmaması öğrencileri hayal kırıklığına uğrattı. Erzincan, Sivas, Bolu, Siirt, Kastamonu, Van'da yarın okullar tatil mi?

Yarın hangi okullarda tatil olacak? Yarın tatil olan okullar/04 Aralık 2015 kar tatili olan il ve ilçeler haberimizde...

İşte tatil olan il ve ilçeler:

Kastamonu, Siirt ve Van valiliği yoğun kar yağışı olan bazı ilçelerinde yarın okulları tatil etti.

Bugün ise Bolu, Karabük, Erzincan, Van, Bitlis, Kastamonu, Şırnak ve Siirt illerinin valiliğin kararı ile okullar tatil olmuştu.  
Türkiye'de 21 ilde yoğun kar yağışı var. Kar yağışı sebebiyle bir çok ilde eğitime ara verilmek zorunda kalındı. Kar yağışı devam ettiği için yarın yani 4 Aralık cuma günü için de okulların tatil olma ihtimali var. 3 ilin valiliğinden bazı ilçelerde yarın okulların tatil olduğu duyuruldu. İşte yarın yani 4 aralık 2015 cuma günü okulların tatil olduğu yerler;
 
KASTAMONU'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Kastamonu Valiliği Seydiler ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın yani 4 Aralık cuma günü okullar tatil etti.

Bugün ise Ağlı, Daday ve Küre ilçelerindeki tüm ilk ve ortaokul, Araç'ta taşımalı sistem kapsamındaki okullar ile Terke köyü ilk ve ortaokulu, Azdavay'da taşımalı sistem kapsamındaki okullar, Devrekani'de yatılı okul hariç ilk ve ortaokullar, Taşköprü'de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime ara verildi.
 
SİİRT OKULLAR 4 ARALIK'DA TATİL Mİ?
 
Siirt'in Pervari ilçesinde de dün geceden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı, devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada kar yağışı nedeniyle ilçe merkezindeki okulların 1, köy ve taşımalı okulların ise 2 gün tatil edildiği belirtildi. Yarın yani 4 Aralık günü Pervari ilçesinde taşımalı eğitim veren okullar tatil oldu.
 
VAN'DA YARIN OKULLAR HANGİ İLÇELERDE TATİL?
 
Van Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle 6 ilçede eğitime bugün ara verildiğini duyurdu. Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün yarın devam edecek yoğun kar yağışı bilgisini de değerlendiren valilik, yarın yani 4 Aralık cuma günü Tuşba, İpekyolu, Edremit, Özalp, Erciş ve Başkale'de okulların tatil edilmesini kararlaştırdı. 
Yağış durumuna göre diğer ilçelerin de tatil kararı alabileceği belirtildi.
 
BOLU KAR YAĞIŞI OKULLAR TATİL
 
Bolu Valiliği kar yağışı sebebiyle bugün okulları tatil etti. Bolu'da hamile ve engelliler de idari izinli sayıldı. Kar yağışının devam ettiği Bolu ilinde yarın da okullar tatil mi sorusuna gece son duruma bakılarak karar verilecek. Bolu Valiliği'nin 4 Aralık için kar tatilini kararını ilerleyen saatlerde değerlendirmesi bekleniyor.
 
KARABÜK'DE OKULLARA KAR TATİLİ
 
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, olumsuz hava koşulları dolayısıyla eğitime bugün ara verildi. Safranbolu Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, dün başlayan kar yağışının bugün de etkili olduğu, artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi. Yarın için okullar tatil mi sorusuna gece ilerleyen saatlerde yapılacak değerlendirme ile karar verilecek.
 
BİTLİS'DE OKULLAR TATİL
 
Bitlis Valiliği yoğun kar nedeniyle kent merkezi ve ilçelerde okulları tatil etti. Valiliğin açıklamasında, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için Bitlis merkez, Tatvan, Mutki ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde okulların bir gün tatil edildiği kaydedildi. 
 
ŞIRNAK KAR TATİLİ YARINA UZAR MI?

 
Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ile merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında bugün eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi. Yarın kar tatili olup olmayacağı ilerleyen saatlerde yapılacak değerlendirme ile açıklanacak.

Şırnak'ta dün gece başlayan ve etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilerken merkezde kar kalınlığı 25 santimetre, yüksek kesimlerde ise 1 metreye ulaştı. Kar yağışı sonucu merkez ve ilçelere bağlı 30 köy yolu ile Şırnak-Hakkari ve Şırnak-Siirt karayolları ulaşıma kapandı.

DENİZLİ'DE İKİ İLÇEDE OKULLAR TATİL

Denizli'nin Çameli ile Güney ilçelerindeki ilk ve orta okullar ile liseler kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildi. Kent merkezi bugün güne karla karışık yağmurla uyandı. Yüksek kesimlerdeki bazı ilçelerde ise kar yağışı etkili olmaya başladı. Kar yağışıyla birlikte soğuk hava nedeniyle Çameli ile Güney ilçelerindeki ilk ve orta okullar ile liseler, bugün tatil edildi. Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, "Meteorolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İki ilçemiz dışındaki ilçelerde okulların tatil edilmesi şu anda gündemde yok. Eğitimi aksatacak bir durum söz konusu değil" dedi. Öte yandan Denizli- Antalya karayolunun Cankurtaran Mevkii'ndeki rampaya araçların zincirsiz çıkmasına izin verilmediği belirtildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi olası bir kar felaketine karşı kriz masası oluşturdu. Belli bölgelerde önlem alan belediye ekiplerinin karla mücadeleye hazır olduğu açıklandı.
 

ÇANAKKALE'NİN YENİCE VE ÇAN İLÇELERİNDE OKULLAR TATİL

Çanakkale'nin Yenice ve Çan İlçesi'nde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Meteorolojinin uyarısının ardından bugün sabah saatlerinden itibaren özellikle kentin yüksek kesimli ilçelerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Sabahın ilk saatlerinde Yenice İlçesi'ne düşen kar, sokak ve caddelerin beyaza bürüdü. Bunun üzerine ilçede eğitime bir günlüğüne ara verildi. Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle; ilçemizde bulunan okullarımızın çoğunluğunun taşımalı kapsamında olması sonucu olumsuz bir durum yaşanmaması için, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 10 Şubat Salı olmak üzere bir gün süreyle ara verilmiştir" denildi. Çan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün için ara verildiği duyuruldu.


ERZİNCAN OKULLAR TATİL Mİ?
 
Erzincan'ın Tercan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Erzincan'da 160 köy yolu ulaşıma kapanırken okullar için verilen tatil kararının diğer ilçeler içinde alınması ihtimali bulunuyor.

Yarın hangi okullarda tatil olacak? Yarın tatil olan okullar/04 Aralık 2015 kar tatili olan il ve ilçeler haberimizde...

Hava durumundaki değişiklik ve karın aniden yağması nedeniyle ilerleyen zamanalrda yarın bazı il ve ilçelerde de okulalr tatil edilebilir. Konuyla ilgili resmi gelişmeler olduğu sürece paylaşmaya devam edeceğiz.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler